Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti milyen vitaminokat, ásványi...

Ti milyen vitaminokat, ásványi anyagokat szedtek?

Figyelt kérdés
Esetleg konkrét márkát is irhattok. Én a&d,b50 komplex+500mg c,e 100ne,cink 30mg,vas,kelp,calcium+magnézium citrát. A kalcium karbonát és magnézium oxidról mi a véleményetek? Mert az átlagban az van de nagyon sok helyen nagyon leszólják ezért is kerestem nehezen citrát formát. A válaszokat előre is köszönöm.
2014. ápr. 20. 06:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam mega daily one, Vitabolic vagy puritans pride multivitamin megy, kiegészítem 1g C-vitaminnal.

Az oxid és karbonát forma, mint szervetlen sók, nehezen szívódnak fel, illetve nagyon kis százalékuk, a citrát forma csakugyan hatékonyabb. Azért teszik a gyártók az oxidot, karbonátot a termékekbe, mert azokból kevesebb kell, mint a citrátos formából. Nézd meg hogy míg egy Magnézium-oxid (MgO) molekula tömege 40g / mol és egy rész magnéziumból és egy rész oxigénből áll, addig a citrát Mg3(C6H5O7)2·14H2O. Láthatod hogy sokszorosát kell beletenni egy tablettába citrátból, hogy ugyanazt a Mg mennyiséget kapd. Ha egy tablettába bele kell tenni pl 300mg magnéziumot, akkor ezt magnézium-oxidból meglehet oldani 500 mg-ból, viszont ha citrátból kell 300 mg magnéziumot beletenni, akkor ehhez kell kb 2g (2000mg) magnézium-citrát. Ennyi pedig nem szokott beleférni a tablettákba, illetve hatalmas tabletták lesznek, mert kell még mellé kötőanyag (általában mikrokristályos cellulóz, plasdone s630, dikalcium foszfát, stb + még szétesést elősegítő segédanyag: plasdone xL, kollidon CL, és még kell csúsztató anyag is, hogy lehessen tablettázni, ne ragadjon fel a tablettázó szerszámra: ez általában kevés magnézium sztearát. Szóval a tabletta lesz végül vagy 2,5-3 grammos, ha 300 mg magnéziumot csak citrátból szeretnénk megoldani.

2014. ápr. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem most Mypro Alpha Men van, meg külön D-vitamin, meg 1 grammos C vitamin. Meg van Omega 3-am is, csak azt mindig elfelejtem xD
2014. ápr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mega Daily One +1 gramm C-vitamin. Mondjuk most lehet, hogy veszek egy komolyabb packot majd.
2014. ápr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mega Daily one + Arthro guard megy nálam.
2014. ápr. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Használtam már Animal Pak-ot, Multi Pro-Plus-t, Monster 100 .


Jelenleg Mega Daily One-Plus + D3 Vitamin + 2-3g C-Vitamin (szép elosztva) megy. Sokkal jobbnak érzem, mint az előzöket és nincs miért annyit költeni rá és túlbonyolítani.


Meg Omega3 is volt, de inkább lennmagoljak meg kokusz zsír stb... használok. Mindenkinek, hogy engedi a tárcája ez attól függ.

2014. ápr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! 1. sokat segitettél mostmár értem hogy mit miért.
2014. ápr. 20. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!