Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Igaz, hogy kövér emberek nem...

Igaz, hogy kövér emberek nem bírják túrázást?

Figyelt kérdés
2021. júl. 7. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Mennyire kövérek? Mert általanossagban nem igaz, nagyon sok kövér túrázó ismerősöm van, van amelyikük komoly teljesítményre képes. Pl. van egy 60 év körüli ismerősöm akivel szoktunk is túrázni, rajta bőven van túlsúly, de csak néznél hogy megy fel az emelkedőn, 2-3 ezres csúcsokra is, fiatalon meg 4 ezreseken is volt, illetve 50km+ teljesítménytúrákon manapság sem szokott gondot okozni neki a szintidő.


Nyilván teljesen más, ha valaki életében nem túrázott, városon belül is s.ghez nőtt az autó, és emiatt kövér.

2021. júl. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Az edzetlen kövérek nem bírják, az edzett kövérek meg bírják. Ugyanígy az edzetlen soványak se fogják bírni, az edzettek meg igen.


Nyilván a kövérek között kevesebb az edzett, valamint több extra súlyt kell cipelniük magukkal. De ettől még simán vannak olyan kövér emberek, akik teherbíróak is.

2021. júl. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Több súlyt kell cipelniük kevesebb erővel és állóképességgel.
2021. júl. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

3:

1-es vagyok. A több súlyt kell cipelniuk igaz, de a kevesebb erővel és állóképességgel nem feltétlenül. Az említett ismerősöm simán felveszi a versenyt velem erőben és állóképességben, pedig én vékony vagyok, és rengeteget sportolok.

2021. júl. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%
Igaz !
2021. júl. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10%
Nemcsak azt, még sok mindent nem. A b*sztatást sem viselik méltón!
2021. júl. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1-es: lehet, akire gondolsz, az nem kövér, hanem izmos. Aki kövér, és sokat túrázik, még le is fogyhat.
2021. júl. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

6-os, már ne haragudj, de a b@sztatást nem is kell elviselnie senkinek, ha kövér, ha sovány!

Egyébként állóképességtől is függ. Én 20 kg túlsúllyal el szoktam menni rövidebb (10-15 km-es) túrákra, mióta megtaláltam hozzá a megfelelő cipőt.

2021. júl. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7:

Nyilván valamennyire izmos is, de sok zsír van rajta, pocakos a konkrét illető, de jópár másik embert is ismerek, akik kimondottan kövérek, mégis korrekt teljesítményre képesek túrázás terén. Egyébként nagyon izmos emberek általában nem jó túrázók, akik jól bírjak, azok többsége vékony vagy enyhén kövér, tömzsi alkat.

2021. júl. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!