Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek túlzásba viszi a...

Szerintetek túlzásba viszi a 16 éves lányom az edzést és a táplálkozást?

Figyelt kérdés

Kivette az étrendjéből a sót, cukros üdítőket, krumplit, húst, olajos dolgokat, koffeint és szinte mindent.

Semmit nem eszik meg. Ma csináltam csirkecombot rizzsel, csak a rizst ette meg. Szinte nem tudok olyat főzni, amit megeszik.


Gyümölcsöket eszik meg fogyókúrás kenyeret szalámival.


Edzés:

Reggel 5-kor elmegy futni 2 km-t a focipályára. Majd 8-9 fele elmegy az edzőterembe (van bérlete), ott edz másfél órát. Az esti edzését (7-8 órakor) 2 naponta váltogatja: vagy elmegy a focipályára megint futni 2 km-t, vagy aerobikozik a szobájában 25 percet.


2021. júl. 9. 15:28
A kérdező szavazást indított:
Túltolja.
Ez még a normális kategória.
50 szavazat
1 2
 1/13 anonim válasza:
96%

Színhúst nem eszik, de “finom” füstölt-zsíros-mócsingos szalámit igen? Érdekes. Ha ki szerette volna iktatni a húsféléket, szólnék neki, hogy a szalámi is az.


A legtöbb dolog, amit felsoroltál, nem szélsőséges.

2021. júl. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
88%
Én hagynám. Az ilyen hóbort egyrészt elmúlik hamar, másrészt nem árt, ha a krumplit, olajat sót, cukrot elhagyja.
2021. júl. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
92%
Fehérjét pld ponthogy ajánlják(a csirkehús pld pont jó forrás) az izomépítés miatt.Ha csak szénhidrátot eszik, meg zsírt nincs ami építse az izmokat, azok nélkül meg csak egy löttyedt vékonysága lesz.Én azért keresnék neki oldalakat, amik normális étrendet (izomépítés) példákat adnak.
2021. júl. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Derjaderja válasza:
44%

Az edzés oké, de szerintem egy rendes kiegyensúlyozott diétát taníts neki.

Pl a Gyerünk Anyukámnak van diétája.

A rizs amúgy a legvegyszeresebb köret, én nem is szívesen használom. Azóta tudom, hogy a kutyának megtiltotta az orvos.

2021. júl. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
80%

Nem, ráadásul hülyén csinálja. Nem a rizst kellett volna betolni, hanem a húst hússal, minimális pl: jázmin rizzsel, sok zöldséggel.

A szalámi helyett sonka lenne a jó megoldás. A "diétás" kenyér helyett, mert ilyen nincs, tk pékárut vagy egyszerűen elhagyni.

2 km nem táv.

1,5 órát lenyomni a teremben ikább, csak kérdés mit csinál ennyi ideig. Megfeszített tempóban ennyi sok, elég lenne kevesebb. A tengés lengés (itt tolok egyet, ott húzok kettőt) meg értelmetlen.

2021. júl. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Derjaderja válasza:
13%

Amúgy én mindenképp örülnék, hogy ilyen hasznosan tölti a szünidejét! Simán edzettem szabi alatt én is ennyit amikor pl evezősversenyre készültünk.

Csak a kajához nem ért, azért ötlezszerű meg furi az egész.

2021. júl. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14%

Túltolja a semmit elvet


Főleg hogy felvágottat meg eszik

Húst nem?

Úgyhogy csak “allür”


Az edzés rendben van, de jó sok szabadideje van.

Nekem ilyenkor diákmelózni is kellett, a főzést pedig minden 2. Héten nekem kellett megoldani, kitalálni is 14 éves , gimis koromtól.

( nem azért, kellett dolgozni mert annyira kellett a pénz, hanem, hogy hasznosan töltsem a szabadidőmet)

2021. júl. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
26%

Egyáltalán nem viszi túlzásba, normálisan enni és mozogni még jó is ha most beépül az életébe hogy később is tudatos lehessen ezzel kapcsolatban és meglegyen a szokás, a rutin. Szerintem az aggasztóbb amikor egy gyerek dagadt és semmit nem csinál a fetrengésen kívül, csak chipset zabál meg kólát iszik (nyilván ez egy szélsőség most). Biztosan nem szólnék emiatt rá.

Az étkezésével kapcsolatban azért próbálnám meggyőzni, hogy egyen kicsit változatosabban. Akár befizetném étrendtervezésre és azt főzném vagy egészséges rendelős napi menüre.

2021. júl. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
31%

Ha a sót elhagyja, nagyon hamar beteg lesz.

Ráadásul ha edz, még több sóra lesz szüksége.

Beszélgess el vele, hogy a sófogyasztás az embernek alapvető szükséglete! Fel fognak borulni az ionjai, az pedig nagyon nem kellemes dolog!!

2021. júl. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
Érdemes volna kicsit elmélyednetek együtt az egészséges táplálkozásban. Amit csinál, azzal csak leépülnek az izmai. Rengeteg zöldséget, húst, halat, tojást, túrót kellene ennie, nem csak szalámis kenyeret. Mi baja a sóval, hússal? Az nem baj, ha kevesebb zsíradékkal főzöl, mindenkinek egészségesebb, de szüksége van rá a szervezetnek, nem kell nullázni. Tényleg nevetséges, hogy a szalámit megeszi, ami hús és zsír, de csirkecombot nem, jó húzza le a bőrét, rengetegen így eszik.
2021. júl. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!