Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzetebb has nagyobb karok?...

Edzetebb has nagyobb karok? 16F 188cm 80kg

Figyelt kérdés

Szeptembertől akarok egy kicsit életmódot váltani.Több sport jobb étkezés stb.Sport előéletem viszonylag sok van de 3 éve mindent befejeztem.6 év foci 1 év úszás 2 év kéziladba (egyszerre foci mellett).A főbb problémám a kar illetve a has tájékán keresendő.Keresgéléseim alatt megfejtettem hogy úgy nevezett skinny fat problémám van ami viszonylag nagy testzsír százalék mellé párosul a kevés izom.Láttam erről pár videót ahol elmondják a szokásos dumákat jobb kaja,edzés de kicsit azt érzem mintha az összes videó arra épülne hogy na innen valaki 2-3 év alatt huh de kiakarja baszni magát.Nekem nem ez a célom.Jelenleg viszonylag rendszertelenül eszek nem is mindig egészséges kajákat de pl sok fehérjét viszek be abból is jobb minőségűt.A célom egy sportosabb tini srác aki nem csak állóképességben de fizimiskára is az.Otthoni súlyzós edzéssel (has,kar,mell)+kardio eliptikus trainerrel illetve az étrend olyan fajta kialakítása hogy több fehérje,kevesebb cukor (ez főleg a cukros üdítőkből jött) ezek lightra cserélése de azt is ritkán illetve tipikus fitness kaják (rizs,csirkemell stb) gyakrabbi fogyasztása esetén illetve heti 3 edzéssel milyen eredmény érhető el 3-6 hónapos távlatban?Esetleg a következő nyárra?Elsődleges sorban laposabb hasat és bicepszet szeretnék


Ha valaki volt hasonló cipőben vagy jártas az ilyen témában szívesen várom a véleményét hogy rosszul gondolom e vagy min lenne érdemes változtatni



2021. júl. 28. 03:22
 1/1 anonim válasza:
Nos akkor kezdjük azzal, hogy tisztába tesszük a fontossági arányokat. 20% edzés, 80% a kaja. Igen, jól látod. A legfontosabb az egészséges, fehérje/vitamindús étkezés. Ezek nélkül te nyomhatsz heti 5 edzést is, 3-6 hónap alatt csekély lesz a változás. Jó mondjuk ez a 3-6 hónap elég rövid intervallum, de azért a 6 hónapnál látszódhat szép változás, de ne várd azt hogy apuhasból strandformád lesz fél év alatt. Írtad hogy elsődleges a hasad lenne. Nos a hasi sírra nem felülésezni kell meg ilyenek, hanem aerob edzést kell a zsírszövet eltűntetéséhez, aztán mehet az erősítő edzés. Nem azt mondom hogy ne csináld, hanem először az aerob és aztán ha úgy érzed nyomathasz pár figurát.
2021. aug. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!