Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kezdjek bele egy másik...

Hogy kezdjek bele egy másik izom erősítésébe?

Figyelt kérdés

Nahát úgy képzeltem el hogy a combomat elkezdtem olyan két hete formásítani (guggolásokat, és keringésfokozó gyakorlatokat is csináltam), és mellé még szeretném a fenekemet is. Egyszerre kettőt lehet, vagy hogy lehetne beosztani hogy ne hanyagoljam el a combomat se?


Meg túlterhelni se szeretném magam..



2021. júl. 31. 22:14
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Túlterhelni pont akkor fogod magad, ha örökké csak egyetlen izomcsoportodat fogod edzeni. Ez a sérülések melegágya.

Hogyne lehetne több izomcsoportot is edzeni? Nem is értem a kérdést. A klasszikus "gyúrós" edzésterv is egy osztott metódus, azaz az egyén hétfőn megedzi mind a bicepszét, mind a hátát. Kedden megedzi a tricepszét, a vállát és a mellét, szerdán a combját és a vádliját, aztán így tovább. Lehet ugyanazon a napon több izmot ia edzeni, sőt kell is. Én nem is hallottam még olyanról, hogy valaki csak és kizárólag combra edz. Ekkora bullshitet...

Az izomfejlődésnek amúgy is a regenerálódás a kulcsa, nem az, hogy szét legyen edzve. Hiába csinálsz te combra minden nap hiper-szuper gyakorlatokat, ha az izom nem tud pihenni, akkor soha nem fog fejlődni.

Szépen kezdj el fenékre, vádlira és felsőtestre is gyakorlatokat végezni. Ha felborul az izomegyensúly, akkor abból csak reumatológiai problémáid lesznek. És figyelj a minőségi regenerálódásra is, különben pórul jársz.

2021. aug. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!