Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a csuklót edzeni,...

Hogyan lehet a csuklót edzeni, erősebbé tenni, hogy ne fáradjon el annyira hamar?

Figyelt kérdés
Sokat szoktam vezetni. Az utóbbi 1-2 évben feltűnt, hogy hamar elfárad a csuklóm, fáj, zsibbad. Otthon is sokat vezetek, szimulátorozok, autóversenyzősjátékokkal játszok, és ezekkel sem olyan jó élmény már másfél-két órát leülni eléjük, mert fél-háromnegyedóra után már elfárad a csuklóm (különösen a jobb, a bal annyira nem).

2021. aug. 4. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az alkart erősíteném (pl csuklóbehúzások, függeszkedés). Én még kipróbálnám a csuklóbandázst is.
2021. aug. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lőni tanultam, a "házi feladat" az volt, hogy a vasalót kellett sokáig kitartani (ez kb. a pisztoly súlya). Valóban sokat erősödött a csuklóm, próbáld ki te is.
2021. aug. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Linkelek neked néhány gyógytornát, amivel hatékonyan lehet erősíteni a csuklót körülvevő izmokat és az alkart. Továbbá linkelek neked nyújtásokat, mert a csukló és az alkar monoton igénybevétele könnyen okozhat teniszkönyököt vagy alagút szindrómát is, úgyhogy jó, ha a csuklód reumatológiai egészségére odafigyelsz.

[link]

[link]

[link]

2021. aug. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem akkor szokott fájni a csuklóm, ha azokba a kis résekben a kormánynál, ha ott fogom, és igazából a kézfejemmel nyomom felfelé jobbra kormányzásnál és a tenyeremmel lefelé balra kormányzáshoz. Magyarul ha csuklóból kormányzol... de ha megmarkolod rendesen a kormányt mondjuk 10 óránál, elég egy kézzel csak, és vállból meg alkarból kormányzol már nem fáj abszolút. Persze ez autópályánál van, országúton 10 és 2 óránál szoktam fogni majdnem kinyújtott karral, ahogy anno tanították... :D
2021. aug. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!