Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Judo edzés milyen?

Judo edzés milyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Felnőttként milyenek a judo edzések? Mennyire sérülésveszélyes (gondolom itt mar nem olyan szintű, mint gyerek korban amikor versenyre készítenek)

Korábban aikidóztam, az előny lehet?

Vannak ütések, rúgások a judoban, alkalmas önvédelemre is?

Előre is köszönöm!



2021. aug. 6. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van egy sima bemelegítés (körbefutás, gimnasztika stb.), utána valamilyen technikát gyakorlunk (ledobásokat vagy földharcelemeket), és a végén jönnek a küzdelmek. A küzdelmeknél vegyesen van állás- és földharc.

Sérülés néha előfordulhat, de nem gyakori. Nekem az utóbbi 15 év alatt két komolyabb volt (egyszer térd, egyszer váll), de nem kellett őket műteni, konzervatív kezeléssel helyrejöttek.

Ütés és rúgás nincsen, csak dobások és földharc.

Önvédelemre alkalmas, mert teljes erőből mennek a küzdelmek, és az ember hozzászokik ahhoz, hogy ellenálló partnert kell levinni/lekopogtatni stb. (nekem is jött már jól többször éles szituációban, hogy judózok).

2021. aug. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szemüveg mennyire probléma, lehet benne edzeni esetleg?

Illetve a fül mennyire sérül ezen a szinten?

2021. aug. 6. 22:14
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#2


Szemüvegben semmiképpen sem szabad edzeni, egyből összetörne (sőt órát, nyakláncot stb. is le kell venni).

A fül általában nem szokott sérülni, mert a ruhát fogjuk, és nem gyakran alakulnak ki olyan helyzetek, mint a birkózóknál, amikor törhet a fül (bár a profiknál van néhány törött fülű versenyző, de értelemszerűen ott nagyobb a hajtás).

2021. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!