Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ezzel az edzésformával mit...

Ezzel az edzésformával mit érek el valószínűleg/milyen típusú edzés ez?

Figyelt kérdés

Nemrégiben [tavaly] elég sokat adtam le feleslegből. A testalkatom erős, zömök, anno súlyemelő voltam. Jelenleg 183 cm, 81 kg vagyok. Nem kívánok kigyúrt lenni, tehát nem szeretnék konkrét tömegnövelést csinálni. Ehelyett a célom, hogy egy egészséges, az átlagosnál izmosabb, erős testalkat kidolgozása. Amit jelenleg teszek:

Étkezés: napi 6 étkezés, rendes szénhidrátokkal és fehérjével, rostban gazdag ételek. fehér lisztből készült dolgok teljes mellőzése, sovány húsok (csirkemell, karaj), rizs, zsírszegény túró, joghurt, kefír, sok zöldség, és gyümölcsök kiegészítésnek.

Sport: heti 3 nap futás/kocogás (60 perc), heti 3 nap súlyzós edzések, melyek az egész testet megdolgozzák.


A felsőtestemen jelentősen látom a változást, izmos vállak, formás mellek, viszonylag rövid idő alatt (1,5 hónap).


Nem vagyok fitnessguru, nem is kívánok lenni. De nagyon jól érzem így magam. Ezzel az edzéssel várható látványosabb izmosodás, vagy mit érek leginkább el vele? köszi.


2012. jún. 27. 09:55
 1/4 ✮ʝօк&# ***** válasza:
Heti 3 átmozgató edzéssel a fejlődés előbb-utóbb meg fog állni szerintem. Persze ha nem emeled a terhelést.
2012. jún. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
folyamatosan növelem a terhelést természetesen
2012. jún. 27. 10:03
 3/4 ✮ʝօк&# ***** válasza:
Ahogy tudom, az átmozgató edzés nem annyira hatékony, viszont olyant sem hallottam hogy testépítés+futás. Habár a te célod eléréséhez az is fontos.
2012. jún. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

normális edzés.

annyi a különbség,hogy te az állóképességre is szentelsz figyelmet,amit jól teszel.

a fejlődés a kalóriabevitel függvénye elsősorban.

a változás mértékét meg a mérőszalag és a testzsírmérés mutatja rendesen,nem a tükör.

ha valamelyik izomcsoport nem úgy reagál,vagy eltolódnak az arányok,akkor oda beszúrhatsz majd kiegészítő edzést,de szerintem teljesen jól csinálod.

2012. jún. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!