Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fenéknövelő étrend/edzés?

Fenéknövelő étrend/edzés?

Figyelt kérdés

Sajnos elég mozgásszegény életmódot éltem eddig.

Vékony vagyok, és érzem/látom magamon hogy a bőröm és az izmaim is lazák.

A felső testemmel és ott az izomzattal nincs gond mert sokat emelek, nehéz dolgokat is, szerencsére a hasam is aránylag lapos és izmos a hátam pedig széles.


A fenekem nagyon zavar hogy lapos alul is és oldalnézetből is.

165cm vagyok 50-52kiló

Tudom hogy az étkezés nagyban hozzájárul és igyekszem is enni de nem mindig jön össze sosem voltam nagy étvágyú.

Milyen gyakorlatokat kellene csinálnom hogy picit nagyobb és izmosabb legyen a fenekem?

Van itthon 6kgos kettlebellem gumiszalagom. Sajnos edzőterembe nem tudok elmenni, igy probálok abból gazdálkodni amim van

Hányszor érdemes edzenem egy héten fenékre, milyen gyakorlatokkal és kb mennyi idő míg látom a változást?

Nagyon zavar hogy a 34es nadrág kicsi a 36os meg picit nagy pont a fenekem miatt.

Semmi önbizalmam nincs.

Köszönöm aki tud segiteni

22/l



2021. szept. 9. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Sajnálom, de ez így reménytelen.
2021. szept. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Annyi mindent kérdezel, hogy jobb lenne utánaolvasnod. Több edzéstervet, étrendet. Ha nem, akkor ebben dietetikus tud segíteni meg edző, kb 40 ezerért.


az optimális súly = magasság - 110/105


Több szénhidrátot kell fogyasztanod, és/vagy kalóriatöbbletet keletkeztetned (én szinhidrát számolás párti vagyok, sokan meg kalória számolásiak, a kettő együtt is működik, de én kalóriát sosem néztem, csak a makrókat, mivel ha azt mondom vigyél be 10 kalóriát pl, akkor azt a 10 kalóriát be lehet vinni fehérjéből is, zsírból is meg szénhidrátból is, mert mindegyiknek van kalóriaértéke, viszont nagyon nem mindegy, hogy mit hogyan tud a szervezeted feldolgozni, ezért azt (is) kell nézni, hogy miből viszed be, akkor meg már egyszerűbb csak azt nézni és fölös a kalóriát, úgyis tudod akkor melyik makróból hány gramm kell egy nap). Ha meg hagyományos kajálás nem segít, akkor erre valók a táplálékkiegészítők (benne van a nevükben), hogy segítsenek a táplálékod kiegészíteni azzal, amire szükségedvan (de nem pótolják a rendes kajálást persze, viszont segíthetnek). Én fehérjéből általában biotech usát szoktam venni, nekem az jött be, tömegnövelőből meg a Jumbo Hardcore termékek, de pl azt egy pultoshölgy hölgyeknek nem ajánlotta, mert van benne valami lehet, ami nem jó a hormonjaitoknak, helyett ajánlott mást. Utána kell járni.


amit egyes írt, az böszmeség, nem reménytelen, semmi nem az, főleg ha van akaraterőd és tenni akarsz érte, és 22 évesen meg épp jó korban vagy bármihez. Otthon is jókat lehet edzeni, vagy parkban, ajánlom TormaValentin és 3harmad videóit, ők sok hasznos étrendi és edzési tanáccsla tudnak ellátni, valamint a shopbuilder meg a bodybuidingbolt. hu oldalakat, ott is vannak fórumok, sok érdekes és hasznos cikkel.


Mindenkinek más válik be, hogy neked mi, azt neked kell kitapasztalni (vagy a szakembereidnek, akiknek fizetsz). Szóval fix tanács nincs, viszont van ezer meg egy tanács a neten meg edzésterv, diéta.

Heti minimum 3-4 edzést érdemes végezni alapvetően, ha több izomcsoportról beszlünk, két fenekezés közben viszont érdemes eltelnie 72 órának kb (edző ajánlotta), és a combnak, lábnak is van elég sok izma amiket át lehet gyúrni 2-3 edzés alatt, de mást sem árt edzeni, és akkor nem olyan megterhelő vagy unalmas. Minden izomcsoportra 3-5 gyakorlatot érdemes végezni, és az edzésterveket 1,5-2 havonta cserélni, mert az izom hozzászokik, meg neked is uncsi lesz. Ha van még konkrét kérdés írd nyugodtan, akár üzenetben, aztán ott legalább mások nem kárognak. Segítek szívesen :)


25/F

2021. szept. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Óvatos kalóriapluszos étkezés, minőségi alapanyagokból. Ezt neked kell kitapasztalnod. Ebbe kell max 80g fehérje (húsból) + multivitamin.

Heti 2-3 lábedzés, keress rá erre: "pistol squat progression". Majd meglátod, hogy brutál izomláz lesz a seggedben. Ha kifáradtál a guggolásban csinálj kitöréseket miközben tartod a kettlebellt. Ha már ez sem megy akkor lehet vádlizni esetleg levezetésképp. Eredmény? Fél év.

2021. szept. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom nektek a segitseget, mindenkepp megnezem az oldalakat amiket ajanlottal es utana nezek mindennek amennyire tudok😊

Probaltam mar tobbszor is sajnos keves sikerrel sokszor a kajalassal is gondok voltak egyszeruen nem birtam annyit enni hogy abbol alakuljon is valami igy felhagytam az egesszel, de rajottem hogy most vagyok fiatal es ha mar akkor mikor legelsonek feladtam, kitartottan volna mar elertem volna a celom 😔.

De most igyekszek nagyon kitarto lenni, csak a kezdek nehez😊

2021. szept. 9. 18:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát valami olyat csinálj, ami az alsó feled is megdolgoztatja. Derekamra végzett gyógytornától nekem tök jó fenekem lett :) Szóval bármi mehet, ami lábemelés oldalt, hason, négykézláb, vagy háton fekve csípőemelés és úgy lábemelés. Szerintem sok ilyesmi gyakorlatot találsz neten. De jó az ellipszis tréner, futás, kirándulás, bicikli.
2021. szept. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nogo a kondi, akkor tegyél párnahuzatba kukászsákot, azt meg egy hátizsákba, merd tele földdel, aztán guggolj azzal.
2021. szept. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 varlamov ***** válasza:
6kg-s kettlebellel is simán lehet guggolni. Veszel két egyezés súlyzót, amit 15-20kg-ig lehet bővíteni. Az egy darabig jó lesz!
2021. szept. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!