Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Iskolaorvos felülbíráhat...

Iskolaorvos felülbíráhat szakorvosi kórházi javaslatot/eredményt ?

Figyelt kérdés
Az imént történt velem,hogy az iskolánkban az iskolaorvos/védőnő, és ez a védőnő kijelentette,majd fel is jegyezte,hogy ki "mekkora" mértékű felmentésre jogosult testnevelés alól.El lett neki monddva,meg lett mutatva az összes hivatalos papír(teljes felmentési javaslatról a szakorvos által),hogy pontosan mi a problémám,amire az volt a válasza,"Ezzel együtt lehet élni",majd ezután kijelentette,hogy nem vagyok jogosult teljes felmentésre,és csak a részlegest kaphatom meg,ez hivatlosan is így van ? Vagy ez csak ő találta ki,hogy felülbírálhat ilyen dolgokat ? Nem találtam sehol erre vonatkozó cikket/jogokat,stb.. A kérdés,hogy jogtalanul tette mindezt,és nyugodtan menjek utána az igazgatón keresztül,vagy pedig ő ezt megteheti ?

#orvos #iskola #iskolaorvos #javaslat #szakorvosi #felülbíráhat
2021. szept. 12. 21:45
 1/5 anonim válasza:
100%

Nem, az iskolaorvos NEM bírálhat felül egy vagy több szakorvosi véleményt.

Ha esetleg lenne neki is ugyanolyan szakorvosi végzettsége, lehet hogy tudna tenni valamit, bár kétlem + akkor valószinűleg nem iskolaorvosként dolgozna.

Ha esetleg mégis szeretné ezt folytatni, szólj a szüleidnek, és ha ők szólnak az illetékes hatóságoknak, abból már nagyobb problémája lesz.

2021. szept. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen vagy betegjogi képviselőhöz vagy valami felettes szervhez kellene fordulni. Az iskolaorvos kb ugyanaz, mint cégeknél az üzemorvos. Egyik sem jogosult felülbírálni egy szakorvosi döntést. Ha nem ért vele egyet, konzíliumot kezdeményezhet, de ennek nem hiszem hogy sok értelme lenne.
2021. szept. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Update: A minap sikerült újra beszélnem az iskolaorvossal,akihez más a "konnyített" felmentési határozattal mentem,amit az iskolából kaptam.A következő történt, vittem magammal az összes papírom amin az összesen rajta áll,hogy javasolt a teljes felmtés szakorvos álltal,majd amikor megkérdeztem,hogy hogyan bírálhatja felül egy szakorvosi véleményt,az volt rá a válasz,hogy "az iskolában úgyis az én szavamra adnak,de ha szeretnél akkor akár elküldhetlek gyógytesire is 9.-10. órában,hogyha nem felel meg a könnyített".+Azzal kezdtem,hogy "Mivel a papír alján áll,hogy 15 napig fel lehet lebbezni a határozat ellen,ezért gondoltam "fellebbezek" (annak nem volt mondható)".Majd erre a reakciója: Jajj ne butuskodj,minden papírra oda szokták írni ezt,nem kell ebbőlbírósági ügyet csinálni.Jobb lenne az iskolán belül tartani a dolgot,és futni még 1 kört az igazgatónál ? Gondolom hogyha feljelentés lenne a vége,akkor az iskolában szét szivatnának+azokat is megszivatnák akiknek felmentése van,vagy nem tudom.(Az osztályfőnök is azt mondta,hogy valamiért az számít,hogy mit ítél meg az iskolaorvos,most akkor ennyire beújítottak valamit,vagy ennyire nem tudnák,hogy mi a hatáskörük ? )
2021. szept. 13. 23:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben ragaszkodnék a szakorvos által tett javaslathoz.
2021. szept. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xp ali ***** válasza:
Papírod van, hogy felmentésed van. Ezt nem az iskolaorvos feladata elbírálni. De én is vtam diák, és mi is mindig lógni akartunk. ;) És tényleg nem nagyon van olyan betegség, amivel a testmozgás nem ajánlott. Max nem minden formája. Tesizz csak, majd a tesitanárod tudja, hogy mit ne csinálj.
2021. szept. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!