Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy aki egészsége...

Lehetséges, hogy aki egészséges van két lába stb. képtelen meg tanulni görkorcsolyázni?

Figyelt kérdés

2021. szept. 28. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Lehetséges. Főleg ha nem önmagáért akar megtanulni.
2021. szept. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
rossz az egynsűlozó érzéke? biciklizni tud? vagy az eleséstől fél? esetleg rosszul tanítod neki
2021. szept. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Biciklizni tud az illető és korábban rendesen tudott jégkorcsolyázni is. A normál görkorcsolyával sem volt semmi gondja de az egysoros görkorcsolya sehogy nem megy neki.
2021. szept. 29. 14:37
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

ha tud jégkorizni, akkor ez nem lehetséges.

valószínüleg félreértem a kérdést

mi nem megy neki?

2021. szept. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyszerűen csak előre tud haladni semmi mást nem tud. Egyből esés a vége ha mást is szeretne csinálni pl kanyarodni vagy megállni.
2021. szept. 29. 14:57
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

rossz a tartása, vacak a korija

koszorúzni jégen tud? a gökorcsolya még jobban tapad mint jégkori


nagyon furcsa

vegye fel a korit otthon, és legyen benne a lakásban egész nap

2021. szept. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Leírom az egész történetet hátha átláthatóbb lesz az egész. A barátnőm 38 éves olvasott valami cikket a neten hogy a görkorcsolya milyen jó stb. és kitalálta, hogy ő is szeretne görkorcsolyázni. Mondtam neki, hogy ez lehet nem a legjobb ötlet, de azt mondta, hogy gyerekként tudod korcsolyázni a hagyományos 4 kerekűvel meg tud jégkorcsolyázni is és nem lesz ezzel gond. Mondom, jól van, vegyünk akkor korcsolyát. Hosszas keresgélés után vásároltunk neki egy SEBA E80 korcsolyát, amiről állítólag jó véleményeket olvasott a párom. Vásároltunk védőfelszerelést is nehogy gond legyen. Eddig napi szinten eset és elment az egésztől a kedve. Megjegyzem nem a legjobbak az utak felénk, de azért nem katasztrofális a helyzet. Gondoltam keresek neki valami oktatót, de vidéken olyat nem találni. Azt mondta nem fordul a korcsolya úgy, mint a régi hagyományos. Én szeretnék neki segíteni és már azon is gondolkodtam, hogy veszek egyet magnak is csak lehet, hogy az is kidobott pénz lesz.
2021. szept. 29. 15:14
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

aha, oké

vegye fel a korit otthon, legyen benne egész nap. gyakorolja egy szőnyegen állva az egy lábon állást. amikor kimegy, vegyen fel védőfelszerelést. a görkori tényleg nem olyan mint a jégkori, kevébé fordul, cserébe jobban tapad. keressetek egy sima placcot a környéken, pl. focipálya, az sem baj ha a körülötte van fű, vagy rács, legalább meg tud állni. a neten van egy csomó oktató videó, azt érdemes csinálni.

a helyes testtartás pedig, hogy kissé rogyaszt térdben és előre dől, hogy előre essen. plusz az egyik láb kissé elől van, hogy ha az egyik magakad, monduk egy kereszt irányú repedésben, akkor a másik még ne.

amúgy haa görkorizol, esni is fogsz, ez a velejárója. mi anno azt mondtuk (amikor még napi szinten koriztunk haverokkal) hogyha aznap nem estél, nem is koriztál igazán.

jó ötlet ha veszel korit, mert együtt sokkal érdekesebb int egyedül.

2021. szept. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi az infót. A görkorcsolya vásárlást azért át gondolom mert az csak a végső megoldás lehet mivel 100kg felett vagyok és el múltam már 40.
2021. szept. 29. 16:00
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
az mondjuk nem kevés. a 40-nel nincs baj.
2021. szept. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!