Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudok hatékonyabb...

Hogyan tudok hatékonyabb lenni a futással?

Figyelt kérdés

Növeljem az alkalmak számát? Vagy a táv hosszát? Vagy esetleg a gyorsaságát?

Jelenleg 1 héten 3 szor futok 5,5 km-t.Nem az erőnlétem növelése,inkább a fogyás a cél,ezért lassabb tempóban futok.



2021. okt. 10. 08:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ezeket használom futáshoz, de másnak nem ajánlom hogy kipróbálja, ezt max edzők szokták javasolni.Véroxigéndúsító,vörösvérsejtnövelő,és hörgőtágító.Ezekkel a maratont is lefutom minden megerőltetés nélkül.Sokszor volt hogy elmentem régen a bp-i maratonokra vagy a környező országokban, de csak a hobbi kategóriában, ahol nem volt teszt, max az első háromnak,és megnyomtam neki.sokszor elől futottam, majd a vége előtt átadtam a helyet 3 embernek, ha mennek tesztre, hát menjenek, én tudom hogy úgyis több van bennem.De úgy megkergettem őket,hogy a levegőt is alig bírták szedni.Közben oda oda szólogattam, hogy nincs szufla gyerökök...verseny után persze mikor adtak mintát, jöttek dumálgatni, hogy én mégis hogyan...hogy még szinte nem is lihegek?

Mindig mondtam neki, a c-vitamin mellé ment egy kis ez meg az is.

2021. okt. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

Köszi,de én nem élnék ilyesmivel.

Nem a verseny a cél,meg nem is a csalás.

Azért futok mert kikapcsol,és mellette felszabadultabbnak érzem a testem.Csak mintha belefásultam volna,vagy megrekedtem volna egy szinten,és nem tudnék tovább fogyni.

2021. okt. 10. 09:06
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Klisé, de a fogyás a konyhában kezdődik. Plóbálkozhatsz HIIT futással, de ha fogyás a cél, ott az étrend az első.
2021. okt. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

Futhatsz te napi 20 kilométert is sprintelve, ha nem vagy kalóriadeficitben, akkor nem fogsz fogyni, tisztelt kérdező.

Neked egy diétára van szükséged, ami által kb. 200-300 kalóriával kevesebbet viszel be étellel/itallal, mint amennyit a napi aktivitásoddal elégetsz. Ha ez tartósan megvan, akkor fogyni fogsz. Ezt a kalóriadeficitet megtámogathatod futással (vagy bármilyen aerob mozgásformával), de magában attól nem fogsz lefogyni, hogy futod a kilométereket.

Olvasgass a témában, kezdj el informálódni a fogyással és a táplálkozással kapcsolatban, hogy megtérüljön a belefektetett munkád, mert tudás nélkül nem fogsz fejlődni.

2021. okt. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!