Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha fogyni szeretnèk szobabicik...

Ha fogyni szeretnèk szobabiciklit vagy futópadot vegyek?

Figyelt kérdés
Melyik segítene jobban a kilók leadásában?

2021. okt. 14. 14:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szobabringám, futópadom is van, mindkettőt utálom mint a fene... mindkettő hangos, én pedig ha már 1 órán át mozgok a szobában, jobban szeretek filmet/sorozatot nézni ez alatt... egy kopottabb szobabringa vagy egy futópad mellett szinte lehetettlen, ha csak nem ordít a tv...

Van egy step-padom, fellép, lelép, semmi zajszennyezéssel nem jár, kivéve ha ropog a térded... nem kerül szinte semmi pénzbe, nincs neki kopóalkatrésze, egyszer kell megvenni örök darab...

Lazán tartom vele pulzuskontrollal a 130as pulzusomat 60 percen át...

Csak rossz időben, jó időben futok természetben.

2021. okt. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ne érts félre, nem akarok bunkó lenni, de mozgásszegény életmód mellett az embernek nincsen szüksége kifejezetten sok kalóriára. Ha a mozgás korlátozott opció, akkor csak az étrend lehet járható út. Kalória deficitben fogyni fogsz, de mellette muszáj zsírmentes tömeggel arányosan ( ~2g / kg ) fehérjét bevinned, különben az izmaidból is veszíteni fogsz (még ha lazák is, azért nem kéne izomból fogyni). Ha eszel elég fehérjét, akkor amúgy is jóllakottabb leszel, a kalória deficit miatt meg ha nincsen más probléma, ami akadályozná a fogyást, meg fognak indulni azok a kilók.


Az éhséget kell leküzdeni. Csak a saját példámat tudom felhozni, ami nyilván nem lesz teljesen releváns, de azért mindenki levonhatja belőle magának a következtetést. Én szerencsésebb helyzetben vagyok, mégis nagyon nehéz volt leszoknom a nagy zabálásokról. 123 kg voltam tavaly decemberben és volt, hogy 45 centis átmérőjű pizzákat egy evésre benyomtam (aztán egy napig fetrengtem miatta). A futár mindig mondta, hogy "jóétvágyat nektek", de nem mertem mondani, hogy csak magamnak lesz a pizza. Sok fehérje + sok folyadék mellett kalória deficitben sem volt gondom az éhséggel és amikor kevesebb időm volt mozogni, akkor is nagyjából ugyan úgy mentek lefele a kilók, mint amikor mozogtam. Most tartok 91 kg-nál.


Feladni semmiképp se add fel, még ha nehezebb helyzeten is vagy kísérletezz, amíg nem találod meg azt ami számodra beválik.

2021. okt. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Szobabiciklit.
2021. dec. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!