Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elliptikus trénerezéssel...

Elliptikus trénerezéssel kapcsolatban lenne kérdésem. Heti hány alkalommal milyen intenzitással és mennyi időt javasoltok? Részletek leírásban.

Figyelt kérdés

28 éves férfi vagyok. Alapvetően nagyon vékony alkat vagyok szóval elsősorban nem a fogyás a cél, sokáig szinte anorexiás voltam.

Egésszégügyi problémáim miatt nem ajánlják nekem a tömegnövelő, súlyzós vagy saját testsúlyos edzéseket. A kardio edzést javasolták, de az amúgy is vékony testalkatom miatt ez nem igazán motivált.

Most viszont a rendszeres étkezés és a mozgás elhanyagolása miatt elkezdett nőni a pocakom. Ez egy kifejezetten gyenge izomzatú embernél nagyon csúnyán néz ki. Akkor már inkább legyek cingár.

Egy barátom nekem adta az elég jó minőségű méretes elliptikus trénerét.

Ennek örülök. Anyagilag is nehezebb lenne ha konditerembe járnék, a szabadidőm is szűkös hozzá. Egyébként is nagy lenne a kísértés hogy akkor már bele kezdjek valami izom építésbe, ezt az orvosaim nem igazán javasolják.

Mit javasoltok? Milyen rendszerességgel, intenzitással és milyen hosszan csináljam? Van itt olyan aki elliptikus trénerezik? Izmosabb nyilván nem leszek tőle de a pocaakom eltűnhet? Lehet kogy azért valamivel formásabb lessz tőle az a kis izomzatom ami most van? LEhet hogy még véznább lesz tőle a karom-lábam? Azt azért nem szeretném.



2021. okt. 30. 16:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Hat az izomzatod nem lesz formasabb ha csak ezt vegzed.. nem csak zsirt, de izmot is eget. Az etrendeden mulik h mennyit kell hasznalnod.. Ha fogyni akarsz annyit eddz amennyi kcalt kell elegetned ahhoz h minuszba legyel 🤷‍♂️ azt mi nemtudjuk.. semmi info nincs rolad meg az etrendedrol..
2021. okt. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!