Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy óra elliptikus trénerezés...

Egy óra elliptikus trénerezés vagy 30 perc folyamatos kocogás a hatásosabb?

Figyelt kérdés
Fogyni szeretnék, 105 kilóról indultam, most vagyok 97 egy hónap alatt. Kocogni szoktam, de amikor rossz idő van elliptikus tréner. Melyik adja a kedvezőbb hatást?

2013. máj. 30. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Ekkora túlsúllyal nem kocogsz.


Szálkásító módon táplálkozol, és a térdet kímélő elliptikus trénert van értelme választani. De egy órás edzés túl laza. 10-20 perc kellene, amiben el is fáradsz, tehát intenzíven végzett edzés.

2013. máj. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért ne kocoghatnék? A térdem szerintem meg van szokva a dologhoz, régebben sok-sok lábmunkát végeztem... Egy óra intenzív tréner miért nem jó?
2013. máj. 30. 16:06
 3/10 poiu ***** válasza:
Tök jó, de le fog lassulni a fogyás, készülj fel rá. A mozgás kell, de nem égetsz ezzel sok kalóriát. A helyedben én se kocognék - a térded nem most, hanem 20 év múlva szól, hogy ez sok volt neki. A Nordic Walking jobb a kocogásnál. (MIndjárt indulok :-)
2013. máj. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Atkins diétát nyomom mellette megszegés nélkül. Azért ha lemegyek 90-re ott már lehet futni nem?
2013. máj. 30. 16:43
 5/10 anonim ***** válasza:

Mert a lassú futás értelmetlen edzés. Szinte nem is edzés.


Ugyan ez igaz a lassú trénerre. Kezdj el vitázni velem azon, hogy a térded mennyire bír egy adott terhelést.. nem fogom már felvenni a kesztyűt, majd ha lesántulsz 1 év múlva akkor tudni fogod hogy igazam volt.


A lassú edzéssel az van, hogy nem annyira edzést. Igazából lehet fél órás edzést csinálni, de akkor másik napon legyen olyan, hogy 10-20 perc HIIT. Mert igazi edzés kell, váltogatni lehet persze. De intenzív, fárasztó edzés és erősítés mindenképpen legyen. Mellette lehet kockulni (kocogni:) vagy amihez kedv van. Csak legyen intenzív kardio edzés IS és erősítés, az egész testet átmozgató.

2013. máj. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 poiu ***** válasza:
Atkins-szal plána le fog lassulni - ne ijedj meg, ez teljesen normális. Magasságod?
2013. máj. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
úgy 185 körül lehetek
2013. máj. 31. 18:41
 8/10 poiu ***** válasza:
185/97: nem vészes, én 180/100-ból fogytam egy huszast. Szerintem ne fuss. A gyors séta éppen olyan jó, mint a lassú kocogás, és nem cseszi szét a térdedet. Az Atkins jó, de a kezdeti gyors súlyvesztés egy része víz (ezt Atkins is elismerte), tehát lassulni fog, de ne add fel.
2013. jún. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, már jobban érzem azért, több nadrág rám jön, jobb a közérzetem :)
2013. jún. 1. 12:25
 10/10 poiu ***** válasza:
Nyerő vagy, de a zöttyenős sportokkal legyél óvatos.
2013. jún. 2. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!