Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudom,hogy,mint minden sportba...

Tudom,hogy,mint minden sportban a futásban is egyénfüggő a fejlődés mértéke,időtartama. Mégis tanácsot szeretnék kérni,legalább az első pár hétre egy edzéstervvel. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

A terv az,hogy minden 2.nap futnék,de azt,hogy hogyan is osszam be az időmet még ötletem sincs(séta,kocogás,futás váltakozására gondolok).

Továbbá minden futással kapcsolatos tippet,tanácsot elfogadok.

Köszönöm,hogy elolvastad.



2021. nov. 5. 14:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy, hány kg, milyen magas, fiú vagy lány.

Ezek a lényeges dolgok lemaradtak.

Hány éve edzel és mit?

Futni is jártál rendszeresen?

Legjobb volna írnál köridőt, pl 3 vagy 5 km mennyi perc alatt megy.

2021. nov. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Fiú

172 cm

60 kg

Nem edzek semmit,most szeretném elkezdeni a futást.

2021. nov. 5. 15:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Heti egy alkalommal fuss iramjátékot, egy alkalommal egyenletes futás, és egyik alkalommal hosszú futás.
2021. nov. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Leírnád a kedvemért pontosabban?

Nem teljesen értem.

2021. nov. 6. 14:11
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy ilyen képességeid vannak. Tehát iramjáték: kezdd 10 perc lazával, hogy átmelegedj, utána gyors és lassú váltogatások. mondjuk 1 perc gyors 1 perc lassúval. mondjuk 10x. De lehetnek 2 percesek is, ha már jól mennek az egypercesek. Majd iktathatsz be 3-4 perc gyorsakat is, mondjuk ugyanannyi lassúval. A végén meg ismét 10 perc laza levezető. A kö9vetkező futásod meg ne legyen megeröltető, csak lazán, amennyit jólesően tudsz futni, lényeg, hogy ne merülj ki ismét, hanem relaxáló legyen. A képesságeid függvényében ez lehet egy óra, vagy fél óra ... ezt nincs ahonnan tudjuk, hogy neked mi a könnyű. A hétvégi hosszú futás ismét lassú legyen, a lényeg, hogy távot illetően legyen mondjuk 10-20 százalékkal hosszabb, mint a laza futás. De ez csak saccolva volt most, te kell alakítsd a saját képességeidhez. mert van akinek a fél óra hosszúnak számít, és van akinek a három óra számít hosszúnak.
2021. nov. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Így már jobban értem. Köszönöm!
2021. nov. 6. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!