Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdőnek milyen kondigépeket...

Kezdőnek milyen kondigépeket érdemes beszereznie először?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el edzeni (nő vagyok, izmosodni szeretnék 170/58) viszont elég drága errefelé a kondibérlet, ráadásul állandóan rengetegen vannak, ezért úgy gondoltam, hogy szépen lassan itthonra vennék pár gépet, felszerelést, amit párommal együtt tudnánk használni. Mit ajánlanátok kezdőnek? Mit keressen először? Előre is köszönöm
2021. nov. 7. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi pénzből, mi a cél?


Erőkeret, súlyzórúd, egykezes rúd (tárcsás), fekpad, meg nyilván a súlytárcsák amennyire szükségetek van. Ez kb elég is, de ha van alsó-felső csiga a kereten, akkor gyakorlatilag már mindent meg tudtok már csinálni. Meg valami futópad szerűség, ha arra is van igény. Egyéb komplex "mindenegybe" gép teljesen felesleges szerintem.

2021. nov. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha most kezdtél el edzeni, akkor ne egyből a gépes bohóckodások irányába indulj meg, hanem ismerkedj szépen a saját testsúlyos gyakorlatokkal és a súlyzókkal, tárcsákkal, rudakkal. Ha már ezekkel boldogulsz, akkor szóba jöhetnek a gépek is, de egy kezdőnek tilos egyből beugrani a csillogó-villogó gépekbe. Először meg kell tanulni MOZOGNI, azt pedig saját testsúlyos gyakorlatokkal és súlyzós gyakorlatokkal fogsz. Szóval én otthonra is súlyzók, tárcsák, rudak, padok, keretek beszerzését javaslom, nem pedig gépekét.

Egyébként szerintem nincs az a drága kondibérlet, ami ne lenne ötvenszer olcsóbb, mint a súlyos százezrekbe kerülő gépek, amiket egy-két év múlva már lehet nem is fogtok használni. Ráadásul ezeket a gépeket rendszeresen karban is kell ám tartani, nem úgy van az, hogy megveszed őket, használjátok őket, aztán örök életűek.

2021. nov. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egész életemben sportoltam, versenyszerűen is, saját testsúlyos edzés is évek óta megy, ezzel nincs probléma (egy hosszabb szünetről térnék vissza) , kicsit változtatni szeretnék, ezért gondoltam gépeket is használni.
2021. nov. 7. 12:18
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazából még csak felmérem a terepet, nem most azonnal vásárolnék be mindent, illetve nem is feltétlenül egyszerre, úgyhogy még ilyen árlimit sincs nagyon, csupán tájékozódni szeretnék
2021. nov. 7. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!