Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A férfi fenék edzés miben...

A férfi fenék edzés miben különbözik a nőitől?

Figyelt kérdés

Sajna a fenekem elég hájas, szeretném izmosítani. Sokat ülök, ami nem könnyíti meg a helyzetet.

Az interneten inkább csupa nőknek szóló edzéseket, videókat láttam, férfiaknak inkább csak cikkeket, hogy nekik is kellene edzeni rá, de a hogyan már titok marad.

A tornáknál meg mindig a nők vannak megszólítva, és ez elbizonytalanít.


Mennyiben más a férfi fenék izomzata, hogyan izmosítsam?


Tudtok konkrét gyakorlatokat ajánlani, esetleg videót? Főleg olyat keresek, ahol az edzés elejétől a végéig (bemelegítés, edzés, nyújtás) is benne van. Találtam ilyet, ráadásul férfi csinálta, de ott is azt írja, hogy nőknek szól.



A cél tehát nem az extrém sportos külső,

megelégszem egy jó átlagossal is (viszont azt holnapra! :DDD ) de legyen férfias

A jó közérzet,

egészség az elsődleges,

A hájtól való megszabadulás. A háj nekem valahogy ide megy a leginkább. Ettől hogy szabadulhatnék meg a leghatékonyabban? (Nem, nem akarok gyros sütőn rúdtáncolni, a hőlégfúvó se jó opció.



Amit eddig találtam a témával kapcsolatosan:

[link]

[link]


Aminél kimarad a bemelegítés, nyújtás:

https://www.youtube.com/watch?v=2Gd1GMWb6aM


Ebben már van, de itt csajok vannak megszólítva (igaz férfi edző bemutatásával).

https://www.youtube.com/watch?v=UmgUYHSYb-o



Köszi



2021. nov. 17. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A fenék nemtöl független, ugyanúgy lehet rá edzeni. De ha igazán izgat a téma, a a you tube-on keress testépítö videókat
2021. nov. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fenékizom a láb része, nem kell rá külön gyakorlat, kezdőként elég a guggolás és a felhúzás, mellé pedig vádlizás. De jól kinézni csak úgy fog ha először rendes izomzatot felépítesz és utána leadod a zsírt, a kettő együtt nem megy.

Amúgy én is egész nap ülök kb. még se vagyok dagadt, ez nem kifogás a rossz táplálkozási szokásokra.

2021. nov. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Alapból egyáltalán nem vagyok kövér, 168 cm mellett vagyok kb. 50 kg, csak a seggem hájas.


Felőlem úgy is okés, ha az izom nő hájcsökkenés közben, ennyi kompromisszum belefér. :D


Kb. 0-ról hogy építsek fel rendes izomzatot?

2021. nov. 17. 22:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszeru: Kezd edzeni :D

Ezer meg ezer video van fent YouTube-on, TikTokon, Instagramon, Facebookon, egy kis energiat belefektetsz( ahelyett hogy kenyelmesen kiirnad ide, es varnad a sultgalambot), es megtalalhatod magadnak. Itt amugy se fogja tudni leirni senki hogy neked mi a legjobb. Erre neked kell rajonni.

Valahol mindannyian kezdtuk, de pl szerintem a nagyreszunk nem a gyakorin. Ha nagyon el vagy veszve, menj szemelyi edzohoz.

2021. nov. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De egyebkent hogy ne legyen teljesen off, bulgarian split squat, roman felhuzas, sima felhuzas, guggolas, kitoresek, ezek a szent gralok( meg termeszetesen a csipotolas, de az degradalo a pasiknak szoval csak zarojelben irom), teljesen mindegy a nemed. Bar en alapbol nem hiszek abban hogy kulon edzesterv kell nonek es ferfinak. Az enyem jo lenne a pasinak is, megse nezek ki annak. Az a lenyeg hogy mi a celod, nem az hogy mi van a labad kozott(vagy minek tartod magad).
2021. nov. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ja, szerintem is a személyi edző lenne a legnormálisabb... tényleg. A baj csak az, hogy nincs pénzem rá.

A videókkal meg úgy általánosságban az van, hogy nyilván van köztük jó is, meg rossz is, és sérülést se szeretnék összeszedni. Nem tudom, hogy mi az, ami tényleg biztonságos és hatékony. Ha ajánlani tudtok ilyen linket, azt megköszönném.

Amúgy a sültgalamb találó, de a remény hal meg utoljára. :D

2021. nov. 18. 21:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Kezdő edzésterv

[link]


Gyakorlatok helyesen

[link]

2021. nov. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2021. nov. 19. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!