Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Erőemelőknek, erős embereknek...

Erőemelőknek, erős embereknek más milyen edzésmódszereik/metódusaik vannak a testépítőkkel szemben? Esetleg különböző még a táplálkozásuk is? Izomzat felépítése mennyire különbözik a testépítőktől? Van észrevehető különbség egyáltalán?

Figyelt kérdés

2020. dec. 16. 12:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a gyakorlatok egy része különbözik, illetve ők max. erőre mennek, tehát jellemzően nagy terheléssel edzenek.
2020. dec. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon más. Erről írhatok részletesebben ha érdekel
2020. dec. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%

Minden más. Az erőemelők főleg alapgyakorlatokat csinálnak minél nagyobb súllyal, kevesebb ismetlessel. Minden izom dolgozik. A suly felemelese a lenyeg barmi aron. Ehetnek barmit, barmennyit.

A testépítők minden izomcsoportra külön, több gyakorlattal, koncentráltabban edzenek. Az arányok, es a kidolgozottság a lényeg. Nagyon megválogatjak mit esznek. Tömegelésnél azért csalnak ők is, de felkészülés közbe nagyon szigoru az étrend. Grammra, időre.

2020. dec. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És egy ilyen erőemelő azért látványra lehet olyan izmos, mint egy testépítő még ha van is rajta zsír is?
2020. dec. 17. 09:41
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Genetika függő, lehet de nem túl jellemző. Vannak rá példák. De szerintem ők azert figyelnek a kajára is..
2020. dec. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmi formákra értettem:


[link]


[link]


[link]


Ezeken a fényképeken (írtad, hogy "a súly felemelése a lényeg bármi áron", illetve, hogy " főleg alapgyakorlatokat csinálnak minél nagyobb súllyal, kevesebb ismétléssel"), az általad írtakhoz viszonyítva, azért én látványra is erőteljes felépítést/formát látok.


"A testépítők minden izomcsoportra külön, több gyakorlattal, koncentráltabban edzenek." Emiatt és a fentebb idézett mondatok miatt kérdeztem, hogy annak ellenére, hogy mások a gyakorlatok, és (szinte) akármit ehetnek, mégis én masszivitást, szép izomzatot (is - az esetleges felesleg mellett) látok.


Vagyis: ha olimpiai súlyemelő, vagy erőemelő gyakorlatokat végez az ember, (nem annyira koncentráltan edz, nem testépítőként emeli a súlyokat), tíz-tizenkét év leforgása alatt lehet ő is hasonlóan erőteljes fizikummal felvértezett? (Persze nyilván genetikát és valamennyi zsírosodást is belekalkulálva?)

2020. dec. 17. 12:30
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Ez tipik erőemelő forma. Ilyet el lehet érni alapgyakorlatokkal.
2020. dec. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. dec. 17. 15:33
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az erőemelők is szoktak kiegészítő gyakorlatokat csinálni. De vannak kifejezetten erőemelő gyakorlatok, nem azt csinálják, mint egy testépítő
2020. dec. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Sok-sok évig erőemeltem (váltottam súlyemelésre) és azt tudom mondani, hogy a forma is és edzés is egyénfüggő... nekem az vált be legjobban, ha a 3 alapgyakorlatra volt 1-1 nap és mindig mással kiegészítettem, ami passzol pl guggolós a láb nap, fekvenyomós a felsotest es a felhuzas volt az egyeb. Egy jó poweres is koncentráltan edz, ha jót akar magának. Ha jól csinálod, tudod hol mennyire feszült a teljes mozgás alatt. Illetve a táplálkozás sem zabát jelent, hanem tudatosan van az is összerakva, hogy edzésre legyen könnyen mozgósítható energia, menjen a tömeg, de ne hízzon stb. (Keress rá instán Eddie Hallra, ő most fogyott vissza a rekord dl után.)
2020. dec. 18. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!