Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon rossz kondícióban...

Nagyon rossz kondícióban vagyok, ha már 2x10 fekvőtámasztól izomlázam van?

Figyelt kérdés
30éves férfi vagyok, viszonylag vékony, 172/66. Soha nem sportoltam, mert problémák vannak az izületeimmel. Tegnap itthon 2x10 fekvőtámaszt csináltam (szerintem szabályosan) kb 3perces szünettel, aztán 2x20 felülést. Mára egy picit fájnak a mellizmamim, de egész elviselhető, csak kicsit elkeserít, hogy ennyire edzetlen vagyok.

2022. jan. 9. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Ha izületi problémáid vannak, akkor folytasd csak a felülésezést és még gerincproblémáid is lesznek.


"Tegnap itthon 2x10 fekvőtámaszt csináltam (szerintem szabályosan)."

Tuti, hogy nem csináltad szabályosan. Fekvőtámaszozni meg kell tanulni, vagyis jobb esetben meg kéne, hogy tanítson valaki, aki tud. A fekvőtámasz egy összetett alapgyakorlat, ami kétélű kard, ha valaki nem képes a valódi, szabályos kivitelezésére. Ezzel az otthoni maszatolással csak nagyobb kárt fogsz okozni magadnak, mint hasznot.

Az izomláz pedig szimplán annak a jele, hogy a tested nincs hozzá szokva az adott mozgásformához. Ha hónapok múlva is izomlázad van néhány fekvőtől, akkor van baj.

2022. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesen normális jelenség az izomláz ha nem vagy hozzászokva a hasonló terheléshez. Várd meg még elmúlik az izomláz és csak utána terheld újra. Legközelebb már nem lesz annyira vészes. Csinálhatsz esetleg magas fekvőtámaszt hogy csökkentsd a terhelést úgy, hogy a kéztámasz magasabban van a lábtámasznál. Teljes felülés helyett inkább a hasprést javasolnám. Hanyattfekvésben hajlított térdekkel, talp a talajon, és csak a hát felső egyharmada emelkedik el a talajtól. A teljes felülés tényleg nem annyira jó a gerincnek.
2022. jan. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne parázz, szép fokozatosan csináld. Bemelegítés, nyújtás, lassan növeld az adagot.
2022. jan. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!