Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mire szamitsak? Hagyom a...

Mire szamitsak? Hagyom a klasszik edzőtermi edzést, helyette csak kardio es power kardio lenne.

Figyelt kérdés

Kicsit pontositok, kardio alatt inkább az aerob jellegű tevékenységeket értem.

Lépcső, taposás, bicikli, váltott tempójú v. Emelkedőn séta. Viszonylag light, monoton.


Korábban heti 3 súlyzós edzésem volt, egy két kardióval, de most egyszerűen elment a kedvem tőle, és arra gondoltam, hogy power kardióznék heti 3x, és kiegészítenem egy sima kardióval.


Nagyon zabálja ez az izmokat? Nem akarok csoffadt lenni, de most egyáltalán nem hiányzik a súlyzós edzés, pedig évekig toltam.

30 N


2022. jan. 17. 22:11
 1/3 MadSeal ***** válasza:
100%

Ez nagyban függ attól, hogy mekkora izomtömeget szedtél már fel és milyen az étrended. Viszont én azért benthagynék legalább heti 1 teljestestes súlyzós edzést, ha nagyon félsz az izomtömeg vesztéstől. 3 alapgyakorlat is elég, 4-6 széria gyakorlatonként, egy nyomó, egy húzó és egy láb.

De ha végképp nincs hozzá kedved, akkor szerintem se éri meg erőltetni, csináld azt, amit szeretsz, csak mozogj. Sose késő újrakezdeni, ha azt vennéd észre, hogy nem tetszik a végeredmény, bármikor változtathatsz.

2022. jan. 18. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)


Hát, elég nehezen tudom behatárolni, nincsen sajnos kirívó izomtömegem. Plusz mivel elég kiszámíthatatlanul csináltam a dolgaimat, inkább azt mondanám Hogy egy nagyon jó alapom van, amire ha hosszabb kihagyás után ráedzek, akkor hamar visszanyerem a formát. De pl. Ruhaban nem latvanyos.

Inkább a meglévő alapizomzatomat féltem, hogy ne adj isten elveszítsem amit mar sikerült összeszednem.

2022. jan. 18. 08:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is azt mondanám, hogy egy teljes testeset hagyj meg. Az is lehet hogy szijtén erőedzés de más típusu mint amit eddif csináltál

Ha azért jelentos a felszedett itomtomeg akkor nem eleg a feherjedus etrend. A kardio tenyleg eget kaloriat de nem segit az izom megtartasaban. Kb 12-14 nap kell az izmoknak hogy ha nincsenek rá edzve akkor lwepulnek

2022. jan. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!