Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az erősítő edzést lehet...

Az erősítő edzést lehet kombinálni cardio-val?

Figyelt kérdés

Szeretnék kicsit izmosabb lenni. Jelenleg picit magasabb a testzsír-százalékom a kelleténél. (17%)

Szóval fogyni és izmokat fejleszteni szeretnék.


Az nem baj, ha ugyanannak az edzésnek a keretében súlyzózok és aztán pl futok is?

Vagy felváltva kellene ezeket inkább?



2021. szept. 11. 22:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Felváltva kellene, ha nem lehet, akkor a "súlyzós" legyen korábban.


És a kardió regenerációs igényét figyelembe kell venni az edzés tervezésekor (HI kardió edzés ugyanúgy regeneráció igényes, mint a teremben végzett HI)

2021. szept. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Ahogy az első válaszoló írta, az erősítő edzés legyen először, főleg akkor, ha az izomépítés a cél.


Az más tészta, hogy nem egy napon végezve hatékonyabb lehet a kardió, de ugye abból kell gazdálkodni, ami van. Az idő pedig véges. Én is szoktam ugyanazon a napon kardiózni, amikor edzek is. Ugyanúgy tudom csinálni, mint olyankor, amikor csak kardiózok aznap. Valaki meg kb meg se tudja mozdítani egy kemény súlyzós edzés után a lábát, szóval az edzés utáni kardió felejtős. Egyénfüggő. Nekem jó, másnak jó, valakinek nem jó. Próbáld ki, de szerintem nincs ezzel baj.

2021. szept. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!