Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gyakorlattal lehet...

Milyen gyakorlattal lehet atlétikus, feszes fenékre szert tenni?

Figyelt kérdés

27F, 180 cm, 68 kg


Eddig a guggolást ajánlották.


Esetleg a taposógép még hatékony lehet?


[link]



2021. szept. 4. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Ennyi a célod a sporttal, hogy feszes legyen a feneked. Mert akkor csinálj kétnaponta pár erősítő gyakorlatot, ami konkrétan a farizmot célozza, mellé egyél elég fehérjét, aztán meg is vagy. Értelme nincs sok, komplex fejlesztő hatása sincs sok.

Ha ennél több víziód is van, és hajlandó vagy egy összetettebb edzéstervet tartani, ami mondjuk megedzi a többi izomcsoportodat is, nem csak azt a drága fenekedet, akkor keress szükséged van egy olyan programra, ami olyan összetett gyakorlatokat tartalmaz, amelyekkel minden izmodat hatékonyan tudod erősíteni. Mellette pedig szükséged van egy célnak megfelelő étrendre, ugyanis jó étrend nélkül nem lesznek nagy és hosszútávú eredmények. Valószínűleg neked is szükséged lenne jó sok informálódásra a témában, és egy jó személyi edzőre, aki megtanít az alapokra és segít eligazodni az "edzés és táplálkozás" világában, hogy ne menjen pocsékba minden, amit próbálsz tenni a fejlődésedért.

2021. szept. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De ki mondta, hogy ennyi a célom???


Ne olvass ki olyat a kérdésből amit senki nem mondott.

Az egész testemmel foglalkozom, igen. Csak kíváncsi voltam, hogy mivel a fenekem nem túl izmos hanem csak úgy van azzal mihez kezdjek.

2021. szept. 4. 21:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha személyi edzőt nem akarsz felkeresni, akkor irány a YouTube, ahol több száz "fenék formáló" (hányingerem van ettől a fogalomtól) gyakorlatot fogsz találni. Ezek közül válaszd ki azokat, amik szimpatikusak, és amiket kipróbálva hatékonynak érzel, aztán integráld őket abba a jó kis edzéstervedbe. Ennyi. Az viszont biztos, hogy a guggolásnál jobb, összetettebb, komplexebb gyakorlatot nem igazán fogsz találni az alsótested tekintetéven.

Egyébként pusztán "feszes fenék" céljából én nem vennék méregdrága gépeket, az tuti.

2021. szept. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De ki mondta, hogy méregdrága gépeket akarok venni?

Ki mondta, hogy nem járok edzőhöz?


Járok edzőhöz kéthetente, de tőle szégyelltem volna megkérdezni ezt.

Konditeremben edzek ezt leszámítva heti 3-4x. Csak abban nem voltam biztos, hogy ez a gép-e az én emberem ott. De igen.

2021. szept. 4. 23:21
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Ezek szerint te megválaszoltad a saját kérdésedet. Akkor kár volt kiírnod.

Amúgy miért fizetsz személyi edzőt, ha pont egy ilyen alapvető kérdést szégyellsz feltenni neki? A személyi edző nem arra való, hogy melletted állva számolgassa hangosan, hogy hányadik ismétlésnél tartasz, hanem pont arra, hogy az ilyen jellegű, fontos, edzéssel és akár táplálkozással kapcsolatos kérdéseidre kielégítő és szakmailag precíz választ adjon. Ha ilyen kérdés nem mersz feltenni a személyi edződnek, hanem helyette a gyakorikerdesek.hu kommentelőitől vársz választ, akkor nagy a baj.

2021. szept. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindent meg merek vele beszélni. Ne ugorj állandóan következtetésekre.

Ez az egy amit nem akarok tőle megkérdezni, mert meleg férfi vagyok ő meg heteró és nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni ezzel.

2021. szept. 4. 23:40
 7/7 anonim ***** válasza:
66%

Ezzel aztán rohadt kellemetlen helyzetbe lehetne hozni egy személyi edzőt csak azért, mert meleg vagy, ő meg heteró.

Troll is vagy, vagy csak meleg?

2021. szept. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!