Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kb. mennyi időbe telhet egy...

Kb. mennyi időbe telhet egy vékony srácnak, hogy látható eredményeket érjen el edzésben?

Figyelt kérdés
Tipikus vékony, 17 éves ektomorf srác vagyok, aki szeretne súlyt felszedni izom formájában. 181 centi, 63 kg vagyok, sajnos az utóbbi években nem mozogtam sokat így nem vagyok a legjobb kondiban, de most el akarok kezdeni edzeni. A célom olyan 75-80 kg lenne majd, ez elérhető lenne? Tudom, ez a nagyban a genetikán múlik, de most tételezzük fel, hogy átlagossal rendelkezek. Ha igen, akkor nagyjából mennyi idő lenne elérni?

2022. jan. 19. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Látható eredmény kb fél év, akkor már másoknak is feltűnik majd a változás. A kitűzött testsúly kb 2 év alatt elérhető, feltéve ha izomtömegre gondolsz. Mert ha csak szimplán be akarsz hízni, akkor lazán megvan 1 év alatt is.
2022. jan. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%

A genetikával ezen a szinten te pont ne foglalkozzál. Majd ha versenyfelkészülésben lévő testépítő leszel, akkor érdekeljen a genetika. Addig van pár egyéb dolog, ami esetedben fontosabb.

Elérhető a 75-80 kiló. Többi is. Csak nem valószínű, hogy izomban. Azt ne gondold, hogy te most naturál kisfiúként, a 63 kilóddal és az alacsony testzsíroddal majd pár év alatt magadra pakolsz 15-20 kiló színtiszta izmot. Ha a testzsírodat növeled, azaz tömegelsz, hízol, akkor simán megvan a 80 kiló, csak ennek nincs túl sok értelme és nem is túl egészséges.

Egyébként a magadfajtáknak pont jól szokott jönni a "kezdő bónusz", szóval így kisfiúként már attól is izmosodni fogsz, ha megfogysz egy kézisúlyzót. A kontraszt elég hamar meg fog jelenni. Ez nyilván nem lesz egy értékelhető izomtömeg, de ha jól csinálod a dolgokat, akkor a kezdő bónusz néhány hónap alatt jelentős változást hozhat. Viszont utána ez a fejlődés le fog lassulni, sőt meg is áll, ha nincsen egy progresszív edzésterved, egy célravezető diétád és kielégítő regenerációd. Hogy ezek mit jelentenek pontosan, azt egy kommentben nem lehet kifejteni. Olvasgass vissza az oldalon, mert ezt a kérdést előtted már pár millióan feltették. Vagy a legjobb az lenne, ha tanulmányokat, tudományos cikkeket olvasgatnál a témában és megtanulnád az alapokat.

Amivel most kezdőként foglalkozz, az ne a genetika legyen, meg a többi ilyesmi baromság, hanem a hiteles információszerzés, az alapgyakorlatok, a bemelegítés, a nyújtás, a mobilizáció, a hengerezés és az étkezés szabályainak megtanulása. Ha ezeket megtanulod már most kezdőként, akkor megsprórolsz magadnak fejlődés nélküli éveket.

Ha ennél részletesebb, gyakorlatiasabb és egyénre szabottab segítség kell, akkor pedig fogadj fel egy edzőt vagy egy tanácsadót. Megéri, hogy ne elveszett bárányként kóborolj, aztán eredmények elérése nélkül töltsd az idődet a kondiban vagy a konyhában.

2022. jan. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes válaszod, hasznos információkat mondtál el! Természetesen edzőhöz fogok fordulni aki segíteni fog az elején, nem akarok a saját hülyeségemből lesérülni egy rosszul elvégzett gyakorlat miatt, vagy rosszul étkezni és emiatt nehezíteni a fejlődést.
2022. jan. 19. 21:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Én tavaly március-április környékén kezdtem el izmot növelni, akkor voltam 179 centihez 56-57 kg, most 61-62. De én lassan haladok, az edzés mellett épphogy csak többet eszem a szintentartáshoz szükségesnél, hogy csak izom jöjjön fel, ha többet eszel, és bevállalsz egy kis zsírt is mellé, akkor az én évi mondjuk 6 kilóm helyett elérhetsz 10-et is szerintem.
2022. jan. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De ez a 6 kg tiszta izom már hatalmas különbség egyrészt erőben, az elején a könnyített fekvőtámasz se ment pl., most a nehezeítettből is simán csinálok párat, másrészt sokkal jobban nézek ki, tónusosabb vagyok. Szóval valószínűleg 68 kg-nál mondjuk már te is érezni fogod a változást bőven.
2022. jan. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!