Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi mozgás számít túl soknak?

Mennyi mozgás számít túl soknak?

Figyelt kérdés

Fél éve edzek (edzőterem) szinte minden nap, emellé szeretnék kettlebell-re és crossfitre járni. Előtte nem mozogtam sokat, de most "elkapott a gépszíj". Bármi negatív hatása lehet annak, ha heti 7-10 edzést lenyomok?

Ez tölt fel, ettől érzem jól magam, tudom, hogy például a testépítéshez elég lenne (és egyben ideálisabb) a heti 3-4 edzés. Fontos, hogy ülőmunkát végzek, tehát ezen kívül gyakorlatilag nem mozgok az ég világon semmit (még munkahelyre se nagyon, mert home office van)


2022. jan. 22. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hiába végzel ülő munkát, az izmaidnak idő kell, hogy regenerálódjon és jelenleg azt nem kapják meg.


Szerintem heti szintem max 6 de inkább 5 edzés a célszerű.

Én is voltam hasonló szituációban, hogy az edzésbe menekültem, de hosszú távon érezni fogod hogy a tested nem bírja a strapát, könnyen lesérülsz, fájdalmak stb.


Én azzal oldottam meg hogy csökkentettem az edzésemet és helyette elmentem sétálni.

2022. jan. 23. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Korfüggő és egyéni adottságok kérdése is lehet a dolog de az biztos hogy nekem negyven évesen heti max 4 edzésre van erőm. Kipróbáltam én a heti 5-6 napos edzést is, 2 hónap után fájt minden ízületem, aztán izomhúzódásaim lettek, hagytam a fenébe az egészet,nekem ez sok, érzem magamon. Azt az edzésmennyiséget kell eltalálni ami hosszú távon, sok éven keresztül fenntartható. Sokan vannak ilyenek hogy fél év alatt akarnak mindent aztán meg az edzőterem környékén sem látod őket többet.
2022. jan. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És ha csak 3-5 lenne a súlyzós, a többi kardió?
2022. jan. 23. 17:26
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező a nagy intenzitásu kardioból is fel kell épülnie a testednek, keress valmi hobbit
2022. jan. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!