Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A csirkét elötte vagy utána...

A csirkét elötte vagy utána kell megmérni?

Figyelt kérdés
Hello! Vettem tegnap 1kg csirkemell filét mert kb az két napi adagom mielött beraktam volna a grill sütőbe kiváncsiságból lemértem 1kg oké meg lett grillezve utána is megmértem 82dkg volt és hasonló érték jött ki mikor megpároldtam (83dkg) akkor most hogyan van?Mikor eszek 1kg csikét elkészités elött vagy után kell mérnem ?
2010. szept. 10. 06:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem mindegy,hogy mikor méred le?
2010. szept. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
MINDEN élelmiszert NYERSEN kell mérni, ha étrendhez kell a súlya!
2010. szept. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 clint ***** válasza:
ja, gondolkozz, ha be akarsz vinni 50 gramm szénhidrátot, akkor szárazon méred a rizst, és tudod , hogy van benne 35 gramm szénhidrát vagy főzés után amikor megszívta magát vízzel, és fingod nincs róla mennyi vízzel, mennyit kell kivonni belőle stb:D
2010. szept. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Gyakor ***** válasza:
2010. szept. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jó én a rizzsel tisztába vagyok hogy főzés után nem változik a tartalma csak vizet sziv fel de most a csirkénél ez pont forditva alakul akkor rizses elven utána kéne megmérnem mivel párolás után kijön belőle a folyadék vagy nem tudom ezért tettem itt fel a kérdést.
2010. szept. 10. 23:36
 6/9 pm93 válasza:
előtte.
2010. szept. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A rizs kalóriatartalma nem változik, ha vizet vesz fel, tehát ha 100 g rizst megfözöl, akkor a belöle készült fött rizsnek ugyanannyi a kcal-tartalma.

A csirkehúsnál 100 g kalóriatartalma van megadva, ha ezt megpárolod, akkor a viztartalma részben eltávozik, de a kcal nem. Ezért kell elöször érni, utána elkésziteni, mert a súlya kész állapotban igen változó lehet, mert van aki jobban kiszáritja, van, aki kevésbé.

2010. szept. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

" A csirkehúsnál 100 g kalóriatartalma van megadva, ha ezt megpárolod, akkor a viztartalma részben eltávozik, de a kcal nem. Ezért kell elöször érni, utána elkésziteni, mert a súlya kész állapotban igen változó lehet, mert van aki jobban kiszáritja, van, aki kevésbé."


köszönöm a választ erre voltam kiváncsi. :)

2010. szept. 11. 18:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Szivesen, örülök, hoyg tudtam segiteni.
2010. szept. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!