Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik harcművészeti stílust...

Melyik harcművészeti stílust érdemes elkezdeni tanulni, gyakorolni, fejleszteni, és a legfontosabb kérdés, hogy miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Egy 24 éves srác vagyok. Mindig is érdekeltek a harcművészetek, lehet hogy a filmek a kiváltó okai ennek. De mióta vissza emlékszem mindig is szerettem az akció filmeket, és már korábban is sokszor gondolkodtam rajta, hogy el kellene kezdeni megtanulni valamilyen sportot. És ez a téma még érdekelne is engem. A legelső kérdés, hogy hogyan fogjak hozzá?!


Főleg a kettő legismertebb harcművészeti stílus érdekelne a legjobban. Azaz a Kung fu és a Karate. De, meghallgatom a többieket is, hogy melyiket válasszam. Igazából nem csak a harcművészetet szeretném megtanulni, hanem szeretném magamat fejleszteni minden téren. Szellemileg és testileg, valamint a jellemet is építeni.


Ez lenne a legfontosabb oka annak, hogy szeretnék tanulni. Más sportot légyszíves ne írjatok, mert nem érdekel. A boksz, thai-box, mma, kick-box nem érdekel, mivel nem verekedni szeretnék.


Írhattok nyugodtan novellát is, akár itt, akár privátban. Szívesen elolvasok mindent és megfogadok minden tanácsot. Az alapoktól szeretném kezdeni az egészet. Akár onnan is kezdhetitek, hogy hogyan emeljem a fizikai szintet, avagy mivel tudom magamat a legjobban formába hozni és szinten tartani, stb.


Köszi előre is a választ.


(Légyszíves csak komoly válaszokat írjatok, és lehetőleg olyanok, akik tapasztaltak a témában, vagy legalább van hozzá egy minimális köze is. Mindent szívesen fogadok.)



2022. febr. 6. 02:57
A kérdező szavazást indított:
Kung fu
Karate
Egyéb
15 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Hallod, én eskü nem értelek. Harcművészetet akarsz tanulni, de nem akarsz verekedni? Szeretnék segíteni, de benned egy óriási ellentmondás van, amit rendbe kell tenni először. Légy szíves, ezt magyarázd el, hogy mire gondolsz és akkor talán tudok segíteni.
2022. febr. 6. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Isti22 ***** válasza:
50%

Egyik sem fog szellemileg fejleszteni, sehol sem tartanak szellemi foglalkozásokat, csak testi edzéseket. Ezeknek magadnak kell utánajárni.


A kettő közül a kungfut mondanám, mert az a régebbi, de igazából mindegy.

2022. febr. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy, amíg tisztázzuk az ellentmondásos részt, hogy szeretnél harcművészetet tanulni, de harcolni nem, addig az alapokat még elmondanám, hiszen azt mondtad, hogy szívesen olvasol részletes kifejtéseket. Eleve ez, hogy "kung-fu vagy karate" már egy elég rossz kezdés abból a szempontból, hogy a kungfu esetében több 1000+ stílusról beszélünk és konkrétan mindegyik más. A karaténak jóval kevesebb ága van és hiába majdnem ugyanaz az összes, némi eltérés ott is van. De a kungfu esetében sokkal fontosabb, hogy mégis melyik ágat szeretnéd? Mert van ugye a wing chun, hung-gar, wudang, xingyi, etc. Illetve fontos lenne tudni, hogy most akkor mire van neked szükséged? Miért szeretnél ilyet tanulni? Írtad, hogy szellemileg, testileg fejlődni. Namost szellemileg minden sport fejleszt. A biciklizés is. A lényeg, hogy élvezd, amit csinálsz és szeresd azt, az fog fejleszteni téged mentálisan. Testileg pedig szintén minden sport jó, ami rendesen átmozgat. Namost kungfura vagy karatéra menni sport szempontjából eléggé öngól, mert szörnyen pocsék edzések vannak a legtöbb helyen. Egy másfél órás kungfu/karate edzés fele annyira nem fáraszt ki, terhel meg, mint ökölvíváson az első 20 perces bemelegítés. Úgyhogy ebből a szempontból nem igazán jó opciók ezek.


De akkor miért éri meg tanulni őket? Alacsony sportérték, karaték és egyes kungfu stílusok esetén alacsony harcérték, de legalább drágák és az idődből is elvesznek. Tény, hogy legalább jól érezheted magad edzésen és ismerkedhetsz új emberekkel, de ha csak azt nézzük, hogy mit ad neked egy kungfu vagy karate edzés (majdnem mindegy melyik águk), akkor abszolút nem érik meg az idejüket és az árukat.


Ha valóban harci stílus érdekel, amik magas harcértékkel és komoly fizikai edzéssel bírnak, akkor *mély levegő* box, kickbox, thaibox, judo, bjj, birkózás, savate, sanda.


És, hogy megelőzzelek azzal, hogy neked fontos a szellemi része is, ezért kéne kungfu vagy karate, nem, nem adnak semmit és a boxban sokkal több művészet van, mint a kungfuban vagy karatéban. Egy stílus abszolút nem attól lesz művészibb, hogy több, amúgy semmit nem érő technikája van meg formázgatnak minden edzésen fél órát. A box gyönyöre, a lábmunka, a pozícionálás megtanulása, az ellenfeled olvasása, a valódi harc megtapasztalása és megtanulása sokkal több értéket és művészetet hordoz, mint formázgatni, ami nem ér semmit, mégcsak erőnlétet sem ad. Arról nem is beszélve, hogy a box sokkal nagyobb agymunka, mint fizikai, ezt pedig a kungfukra és karatékra nem mondható el. Ezzel én is akkor szembesültem, amikor temérdek kungfu után lementem boxra.


15 éve foglalkozom a harci stílusokkal, több kungfu stílust is tanultam és karatét is, illetve van tapasztalatom az összes többi felsorolt stílussal is és egyszerűen ez a valóság, hogy sokkal több művészet van és sokkal szebb stílusok a "küzdősportok", amiket te el akarsz kerülni, mert Jackie Chan nem úgy bunyózik a filmekben. Ne tedd. Régen én is azt hittem, hogy a box nem nekem való, mert nincs benne ez meg az, nem fog tetszeni. Lementem edzésre, instant szerelem. Ez igaz volt a thaiboxra is és bjj-re is. Mindegyik sokkal művészibb, sokkal effektívebb, sokkal jobban agyat dolgoztató, hasznos és hatékony stílus, mint bármelyik kungfu vagy karate.

2022. febr. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3 asnak igaza van. Birkozas,bjj,cselgancs,box,thai box. Egy jobb kaliberben levo bjj- s ugy folyt be egy kungfust vagy karatest ahogy nem akar pillanatok alatt. Iszonyu kemeny a foldharc hatalmas allokepesseget igenyel es teljesen megallja a helyet valodi effektiv tamadas elharitasaban. Ha tamado stilust szeretnel akkor box. A box verekedni sokkal jobban megtanit mint akarmilyen kungfu vagy karate. Birkozas- a birkozas adja a leges legnagyobb allokepesseget es egyben erot a kuzdosportok kozul teljesen realis elemeket tartalmaz iszonyu edzett leszel tole es nagyon kemeny. Judora ugyan ezt tudom irni. Ne azert menj kuzdosportra hogy utcan hasznald, de en ugy gondolom hogy ha mar jarsz kuzdosportra akkor az onvedelmi resze sem egy utolso szempont.
2022. febr. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha van akkor Goju-ryu karatét vagy Aikidot ha már művészet. Tudtam, hogy utóbbit nem írtad.
2022. febr. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Nos, szerintem ha már időt és energiát forditok ilyen dolgokra akkor elvárhatom hogy tanítsanak meg jól harcolni és valós tudást is adjanaak a kezembe. Én többet nem szándékozok a semmiért izzadni m,eg fáradtságtól ájuldozva edzeni az edzőtáborokba azért hogy amikor jön a rabló, a gyilkos akkor ne legyen haszna a gyakorlásnak. Tehát a késelők ellen is gyakorolni kénne, azzaz késharc edzések 8-10 évig és akkor van esélyed akkár puszta kézzel is védekezni mert használni is tudod az eszközt. Pont hogy a hasznos, streszhelyzetben használható rendszereket nem akarod gyakorolni mert azt mondod hogy verekedni nem akarsz. Nos, verekedés az utcákon van. A küzdősportolók azok szabályos keretek között edzenek, ez nem verekedés mert ott vannak a szabályok hogy biztonságos legyen. Hidd el nekem mert már átéltem, 4-5 pofon után komolyan becsicskulhatsz és szabad préda lehetsz utcán egy támadónak. Feldughatam magamnak a Kyokushin karatét is abba a szituba. Annyi szerencsém volt hogy a romagyerek megelégedett azzal hogy pár pofont lekevert. Tehát ha hasznos tudás kell akkor Box, Kick box, Thay box, Savate és késharc tudás. Eszköznek meg gázspré amivel, az üres flakonnal, rendszeressen gyakorolod a hirtelen előrántást és lefujást. Mivel hogy te is kaphatsz a kifujt gázfelhőből így neked ki kell majd birnod a bekapott adagot. Lényegében ennyi lenne. Hozzá kell szokni a pofonokhóz vagy lepofoznak és a támadó jóindulatán fog minden múlni. Én most megirtam hogy te ne járj így. Remélem megfogadod és inkább az általam emlitet küzdősportok valamelyikére fogsz beiratkozni.
2022. febr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%

kung fu, karate ???

az tánc

lányoknak se javaslom


az én kedvenceim a box, kickbox, taekwondo, bjj, judo


a ninjutsu az is tánc amit tanítanak jelenleg magyaroszágon

2022. febr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Igazából ez is benne volt a kérdésembe, hogy bármi mást szívesen meghallgatok, csupán az a kettő érdekelt volna elsősorban. Akkor megfogadom a tanácsaitokat, és utána nézek a többi harci stílusnak. Köszi mindenkinek.

2022. febr. 6. 15:38
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

harcművészetet akarsz tanulni verekedés nélkül?

ott az aikido vagy a wing tsun


ezekkel verekedni nem fogsz vagy ha mégis verekedésbe csöppennél akkor csak verni fognak

2022. febr. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!