Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek is hülyeség, hogy...

Szerintetek is hülyeség, hogy az Aikidohoz nem kell erő?

Figyelt kérdés

Azzal szeretném kezdeni, hogy ez a kérdés nem arról szól, hogy az aikido szerintem sz@r vagy rossz. Rossz hírét sem akarom kelteni. Minden stílus jó, mindnek van jó eleme és gyengéje. Nekem álmom, hogy részese lehessek annak, hogy minél kevesebb stílus képviselője szidja a másik stílust.


Én erre a mentalitásra gondoltam, hogy az nem igaz. Az Aikidoban lévő ízületi feszítések nagyon jók. Viszont azt mondják, hogy oda nem kell erő, csak az ellenfél ereje, lendülete. Azért valljuk be, hogy edzésen hagyják magukat és az Ukék ugranak bele egy dobásba és nem azért repülnek akkorát, mert tényleg olyan nagyot dobtak volna. De a való életben senki nem hagyja magát.

A másik ,hogy nem biztos hogy úgy fognak támadni mint ott. Vagyik kb nekifutásból.

A harmadik, hogy oktatnak technikákat ütések és rúgások ellem, úgy hogy aki csak Aikidora jár az nem tud se ütni se rúgni jól.


Ismétlem nagyon jó stílus, csak ezen része, hogy beleugranak kicsit színpadias. A tanuló magát veri át, miközben minden sporthoz kell erő. És most csak az erőről beszéltem. A hajlékonyság, gyorsaság, pontos technika, állóképesség ami minden küzdősporthoz kell arról még szó sem esett.


Köszönöm a válaszokat! Szerintem jó stílus ismétlem!



2022. febr. 7. 11:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Egy kis reform kéne a stílusnak. Egy kis modernizálás úgy gondolom. Erre szeretnék kilyukadni.
2022. febr. 7. 11:14
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
OK
2022. febr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ez miféle kérdés?
2022. febr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Nemtom, nekem nem kell ennyi minden, hogy álljon a kígyó.
2022. febr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!