Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet íjászatnál érzéssel lőni?

Hehe boy kérdése:

Lehet íjászatnál érzéssel lőni?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogyan csinálom egyszerűen nem célzok hanem csak így érzéssel lövök. Tudom hogy furán hangzik de rátartom a célra és valahogy saccolásra ellövöm. És itt nem arról van szó hogy csak úgy belelövök vaktában a táblába, de viszont nem is célzok. De meglepően jól működik mert fél éve íjászkodok, azóta ezt a módszert használom és 13 méterről egy 20 centi átmérőjű körbe majdnem mindig betalálok. Na de a kérdésem: csak én vagyok így ezzel vagy mások is csinálnak ilyet? (bocs ha rosszul fogalmazok) :D

2022. febr. 9. 18:44
 1/10 exronin ***** válasza:

Szia. Szerintem keress fel egy egyesületet, ahol van edző. A sportíjászatban kicsit magasabb a követelmény.

Tudod, a versenyen 18 méterről kell egy 7 centis körbe beletalálni, hatvanszor.

2022. febr. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Ez az igazi íjászat. A harcmezőn nem volt idő célozgatni és a harci íjak olyan erejűek voltak, hogy sokáig nem is lehetett őket felhúzva tartani. Ehhez még odajön a mozgó célpont és a zavaró tényezők. A tradícionális stílusok ember felsőtest méretű célpontokra lőnek és akárhol találod el, ugyanannyit ér. Helyette a távolságot változtatják. Meg gyakran neked kell mozognod, vagy a célpontnak. És a lövés sebességét is figyelik, természetesen ha egy 100 fontos íjjal lősz, azért nem kell gyorsnak lenned.
2022. febr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 exronin ***** válasza:
Aha. Mesélnél kicsit részletesebben erről? Tudod, 22 éve íjászok, de amit emlegetsz, azt sehol sem láttam.
2022. febr. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát nem értek annyira az íjászathoz de körülnéztem a neten és azthiszem megtaláltam, ösztönös íjászatnak hívják.
2022. febr. 12. 17:09
 5/10 A kérdező kommentje:
Angolul instictive archery, szerintem erre jobb találatokat ad a google.
2022. febr. 12. 17:13
 6/10 exronin ***** válasza:
Az egy kategória a versenyen, iranyzèk nélküli íjat jelent.
2022. febr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 exronin ***** válasza:
Szóval, továbbra is az egyesületet javaslom. Ne félj tőlük, biztos vagyok benne, hogy bárhová mész, örömmel fogadnak és mindenki elkezdte valahol.
2022. febr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm :)
2022. febr. 12. 22:29
 9/10 anonim válasza:
Tradícionális íjakkal egyébként csak érzésre lehet. Ott nem lehet célozni, legalábbis nincs rá meghatározott módszer, csak az, hogy idővel eg,re jobban érzed.
2023. aug. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Phoney válasza:

Történelmileg tényleg nem "céloztak" az íjakkal (nem is volt semmiféle irányzék rajtuk), hanem az íjászat hagyományosan az emberi agynak azt a képességét használta ki, hogy elég pontosan tud rámutatni dolgokra, különösen, ha gyakorolja is. Tehát csak a célpontra koncentráltak, és "rámutattak", ahogyan a történelmi íjakkal ma is szokás. Maga az íj vagy a nyíl nem is volt a szemük fókuszában. Ilyenkor ideális esetben egy pillanatra sem tartják kifeszítve az íjat, hanem a felajzás végpontján ugyanazzal a mozdulattal, mintha csak tovább akarnák húzni, elengedik az ideget.

Nyilván vannak korlátai a módszernek, a legtöbben biztosan nem tudnak így ugyanolyan pontosan lőni, mint irányzékkal, de ennek a műfajnak is vannak sztárjai, akik bármit eltalálnak.

2023. nov. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!