Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen női túrabakancsot...

Milyen női túrabakancsot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy tartós, jó minőségű női túrabakancsot. Általában középhegységekben túrázom, nyáron mennék 3000 m környékére.

Sajnos az előző vétellel ráfaragtam...vettem egy Aku bakancsot 60 ezer forintért, ami alapvetően nem lenne rossz, de nekem túl merev a szára és hiába nem töri a lábfejem sehol, a sípcsontomat szétveri egy túra végére:(

Szóval valami olyat keresnék, ami bár magasabb szárú és tartja a bokát, a szár része mégsem annyira merev.

Örülnék, ha max 40-60 ezer között megúsznám a dolgot.


Ha esetleg csak márkát tudnátok javasolni, azt is megköszönném. Hanwagról olvastam jókat, de egy Hanwag Tatra bakancs 80-90 ezer forint. Lowa? Salomon? Karrimor?


2022. febr. 27. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A bőr Lowa jó minőseg, nem ismerem az aktuális árakat.

Salomon trekkingcipőm van de az félcipő. Nagyon kényelmes.

2022. febr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hanwag Banks vagy Salomon Quest 4D, szvsz ezek a legjobb ár-értékarányú, könnyű, kényelmes bakancsok általános célú túrázásra, magashegységben is. Hanwag Tatra amúgy is overkill lenne a durván vastag talpával.
2022. febr. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, a tatra lihtra gondoltam, de mindegy is:)

Ezeket saját tapasztalat alapján javaslod? Használtad valamelyiket vagy akár mindkettőt? A hanwag a legolcsóbb helyen is 69, a solomon ahogy nézem egy picivel jobb áron van.

2022. febr. 28. 07:42
 4/11 anonim ***** válasza:

Férfi vagyok, szóval férfi változat, de létezik női is, de nekem Hanwag Banks van, és egyelőre elégedett vagyok vele, november óta használom, magashegységi túrák is voltak már, meg hosszabb hazai középhegységiek is. Megjegyzem, én nagyon nem vagyok bakancsos, általában túracipőben szoktam túrázni még 3000+ hegyekben is (pl. van egy Hanwag túracipőm is, ezen kívűl Decathlonosok vannak), de ez a bakancs tényleg nagyon kényelmes még nekem is.


Feleségem pedig a második Salomon Questet koptatja, heti egy túra mindig megvan, plusz nyaraláskor több, sokféle terepen, mindig elégedett volt vele.


De érdemes ezeket felpróbálni, mert mindenkinek más a lába. Nekem pl. a Decathlonos bakancsok nem jönnek be, mert abból is van már komolyabb kategória, de próba alapján nekem csúszkál bennük a lábam.

2022. febr. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, hogy érdemes próbálgatni, és esetleg meghallgatni az eladót is. Tudom, nem mindenhol vannak szakértők, de azért a jobb túraboltokban én még nem csalódtam.


Nem tudom, hogy másnak is probléma-e a nagylábujj köröm új bakancsban (nyomásra belilul), de nekem az eladó ajánlotta a szilikon lábujjvédőt, ami nagyon bevált. :)

2022. febr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat. Persze, mindenképp fel kell próbálni, nem neten gondoltam rendelni, csak ezerféle márka ezerféle bakancsa kapható, nem baj, ha legalább van valami kiindulás :)

Nekem a talpam a gyenge pont, igazából olyan cipőt szerintem még nem is találtam, amiben nem fájdul meg 15 km után. A columbia túracipőmben is ugyanúgy megfájdul, mint a pár ezer forintos decathlonosba, de úgy emlékszem az Aku-ban is, max később. A lábfejem, ujjaim nem nyomta eddig semelyik.

A hanwaggal nagyon szemezek, de annyira drága :( és a 60 ezres aku-t is úgy vettem, hogy 10 évig szuper lesz, erre nem bírom használni, úgy veri a sípcsontom. Eladni nem hiszem, hogy el tudom, de ha sikerül is, 30-nál többet tuti nem kapok érte.

2022. febr. 28. 11:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem az a fajta jön be, amelyiknek nem egyenesen végződik a szára, hanem hátul alacsonyabb, mint a boka részen. Lehet, neked is olyan lenne jó?
2022. febr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

De, erre már én is gondoltam. Az enyémnek körben magas a szára.

Azt hiszem ez a típus van nekem: [link]

És mivel elég merev a szára, nem lehet annyira szorosra kötni, hogy abszolút ne mozogjon benne a lábam, így viszont verdesi folyamatosan, főként elöl és oldalt.

2022. febr. 28. 16:01
 9/11 A kérdező kommentje:
Esetleg tudtok konkrét boltot ajánlani, ahol sokféle márka/fazon megtalálható, hogy minél többet fel tudjak próbálni? A mostanit egy kisebb Mountexben vettem, de nem emlékszem, hogy olyan hatalmas kínálat lett volna.
2022. febr. 28. 16:05
 10/11 anonim ***** válasza:

A Tengerszem boltot ismered?

[link]


Nem tudom, milyen most a kínálatuk, de jó márkákat tartanak.

Mondjuk a Meindl nagyon tuti, de az inkább 70-80K körül van... :((((((

2022. febr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!