Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem járhat fiú ritmikus Gimnasztikára?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éve tudtam meg lány barátomtól hogy RG-zik. Ráadásképpen még országos első is volt. Viszont erre nem tudott válaszolni.

A napokban megkérdeztem egy edzőt a hirdetés miatt és kedvesen annyit írt, hogy "Magyarországon ez nem megszokott". Külföldön viszont gyakori a RG-s fiúk és tornászok.

Engem nagyon érdekel a RG és levagyok nyűgözve. Képek és videók alapján nagyon megszerettem és tetszik. Valamennyire még a balett is. Minden nap látom a sok csodás RG dressz hírdetést és a felszereléseket és nézem milyen színes és változatos sport ez. Igen lehet 26 vagyok...(fejben nem nőttem fel nagyon, de hisz a pasik mikor nőnek fel) De testileg egy vékony tinilány alkatom van 168as magassággal. Lány barát szerint ez még elég jó volna RG-hez és a vékony lányos alkatom is a hosszú hajjal.



2022. márc. 10. 17:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%

Két dolgot tudok elképzelni:

1. bzi vagy és a lányos dolgok tetszenek

2. csak ki akarod verni


Na garantálom, hogy mindenki más is csak ezt a két dolgot tudja elképzelni ezért nem vesznek be a buliba. Amúgy nyilván minden szülő örülne ha a 8-16 éves lánya mellett egy 26 éves férfi (oppárdon pasi) is ugrabugrálna.

2022. márc. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A edző akivel beszéltem mondta hogy külön órára is van lehetőség csak a kezdéskor közel 30 érdeklődő miatt nem tud. a későbbiekbe viszont lehetségesnek tartja a külön órát.


Nem értem miért kell mindenkiről csak így feltételezni bármit is. Neked ez fáj ha a másiknak ez tetszik? Vagy mit árt neked hogy én másmilyen vagyok? Csak nézd meg külföldön mennyire sok fiú van benne a balettban vagy a RG-ben. Még Magyarországon volt a világ egyik leghíresebb férfi balettosa. Mielőtt ok nélkül csak feltételezel és elhordod a másikat mindennek nézd meg magadat is.


Ezeket én is átgondoltam elhiheted hogy a kislányos csoportokba nem is. De 13-14 éves és ritka de a idősebb verseny szinten sportoló RG-seket is edzik. Ahogy említett ilyet.

És igen tetszenek a lányos dolgok de nem kell attol b@zizni a másikat ha nem ismered. Mert akkor így nézve te meg egy rasszista paraszt vagy.

2022. márc. 10. 17:57
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem próbálod meg a műkorcsolyát? Én nő vagyok, nagyon érdekelt mindig is az RG, de már. 12 évesen azt mondták, hogy öreg vagyok. Műkorcsolya oktatás van kezdőknek felnőtt korban is. Még versenyekre is járhatsz, évente pár versenyt rendeznek Magyarországon “adult” kategóriában is. Plusz Németországban rendeznek nemzetközi versenyt is, ahol szokott indulni egy férfi aki versenyzett RG-ben. Ő azt mondta, hogy neki mind a kettő nagyon tetszik.
2022. márc. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A műkorcsolyán látod nem gondolkoztam még sosem. Életemben még csak 3x korcsolyáztam még anno középsuliban és valljuk be nem ment jól. igaz fél óra után már ment egész jól a korizás. Meg végülis régen 3 évig görkoriztam bár nem tudom mennyire hasonló. Meg a fiú kori amit adtak nagyon rossz volt mindig is. tény én is miket gondolok hogy 26 évesen érdekeljen a RG- De egy nagyon szép sport és elvarázsolt vele kicsit. Lány barát megmutatta a összes versenyét és annyira tetszett a állandó vicces és bohókás előadás amiket adtak. főleg mikor egy régi klasszikus zenére csinálták. Meg a dresszek is olyan szinten színesek és kidolgozottak. a áruk is szép mert a legtöbb a 100ezret súrolja ahogy nézegetem.

férfi balettot például találtam Budapesten 8 alkalmas és ha látják a lehetőséget tovább lehet menni. viszont nem volt meg a kellő jelentkező.

A RG- edzővel meg beszéltem hogy egyáltalán nem gond a költségek mert jól keresek. Akkor az a férfi rokon lélek lehet amiért neki is tetszik mindkettő. A jégen igazából félek kicsit mert rossz emlék a múltból.

2022. márc. 10. 18:12
 5/14 anonim ***** válasza:
36%
Tudod mit jelent a rasszista?
2022. márc. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%

"És igen tetszenek a lányos dolgok de nem kell attol b@zizni a másikat ha nem ismered. Mert akkor így nézve te meg egy rasszista paraszt vagy."

Azért nem ártana ha ismernéd az általad használt szavak jelentését.

2022. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A rasszista szó sok értelmű. És ebbe beletartozik a nemi hova tartozás is nem csak a bőrszín és egyéb. Mai világban már ez is bele tartozik és az, hogy te csak random elkezded a másikat b@zizni úgy hogy nem is ismered... ez elmond mindent rólad. Neked rendesen fóbiád van. Menj el kezeltesd magad. Ha nem bírsz értelmes választ adni menj zárkózz be nehogy elkapjanak.
2022. márc. 10. 19:37
 8/14 anonim ***** válasza:
27%

"A rasszista szó sok értelmű."

Nem az.

Ilyen erővel a villamost is hívhatnád trolibusznak, mert az "a mai világba már beletartozik".


És én nem "b@ziztalak". Eleve egy kamu, provokatív kérdésnek tartom a kérdésed, de ha igaz, akkor sem "b@ziználak". Az nem az én stílusom.


" úgy hogy nem is ismered... ez elmond mindent rólad."

Még szerencse hogy te ismersz engem, és úgy mondasz vélemény egyetlen ( nekem tulajdonított) mondatom alapján!


Azt csak halkan jegyzem meg: picit javíthatnál a helyesírásodon. Fogalmad sincs a központozásról, a mondatvégi írásjelekről. A szórendről már nem is beszélek.

2022. márc. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

A rasszista szó sok értelmű.


ööö... nem.

2022. márc. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt balettra van lehetőség egy csomó helyen Budapesten és oda fiúk is járhatnak, igaz nem sokan szoktak lenni, de elméletben őket is jöhetnek
2022. márc. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!