Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék 14 km/h nál gyorsabb...

Szeretnék 14 km/h nál gyorsabban futni. Hogyan érhetem ezt el?

Figyelt kérdés
Már jó ideje futok.Pontosabban mondva néhány éve.Tegnap gondoltam, hogy letesztelem azt,hogy hogy bírok a leggyorsabban futni.14 km/h nál nem tudtam gyorsabban futni.31 éves vagyok.Növelhetem még a sebességemet?
2010. szept. 13. 11:38
 1/5 anonim válasza:

gyere át hozzánk, utánad engedem a kutyánkat:)

a viccet félretéve, szerintem gyakorlat kérdése. erre erősíts, a sebességre.

2010. szept. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok profi, - de ma is lefutottam 20 perc alatt 4 km-t - 42 évesen.

Hallottam olyan technikáról, hogy alapegységként használják a percet, - az számít, hogy mennyi percet futsz, nem az, hogy milyen távot.

-Gondolkozz légy szíves labdarúgó pálya körüli, - 400 méteres körökben.


Neki állsz kocogni.

Futsz három-négy bemelegítő kört, - itt még nincs jelentősége az időnek.

Ezután kocogsz öt percet - a közepes, beállt iramodban, - utána kettő perc sprintelés.

Sprintelés után ismét öt perc kocogás - a kezdő tempóban, - majd kettő perc sprint.

A gáz az, hogy nem tudom, pontosak-e a perc-értékek, - és hányszor érdemes megismételni ezt ahhoz, hogy "csak" fejlődj, - és ne pusztulj bele abba, amit az egészségedért kezdesz el komolyabban csinálni.

Légy szíves keressél a neten "futas", - vagy hasonló fantázianevekre elkeresztelt - oldalakat és járj utána a "frankónak", mert nem az a cél, hogy kinyírjalak, hanem az, hogy valóban, - és előnyödre - fejlődj!

A maratonikra felkészítő oldalakon is sokat tanulhatsz...

Üdvözlettel: zollye

2010. szept. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem szimplán gyenge a lábizomzatod, ha elkezdessz lábra edzeni akkor tuti gyorsabban fogsz tudni futni majd
2010. szept. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyúrjá' rá, vazze!
2010. szept. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

zseniális cikkeik vannak, tuti segít

2010. szept. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!