Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van valaki hozzám hasonló,...

Bridzs87 kérdése:

Van valaki hozzám hasonló, akinek műtétet követően elvékonyodott a lába?

Figyelt kérdés
Ennek a műtétnek már kb. 16 éve...nagyon rég volt. A térdkalácsomat körülvevő tokot metszették be, mert hogy túl feszes volt. A másik lábamnál nem vállaltam, mert nagyon megszenvedtem és nem éreztem jobbnak. Fogadott orvosom volt, de igazából nem sokat törödött velem. Én meg kis fiatal voltam, nem is tudtam, hogy a mozgás hiánya miatt elvékonyodik majd a lábam. Persze gyorsan észrevettem, hogy vékonyabb. Mikor mondtam a műtőorvosnak, csak azután küldött el gyógytornára és fiziora. Én is vettem egy Tens készüléket, bicikliztem, igyekeztem terhelni, erősíteni, de nem állt vissza. Akkor még nem volt ilyen tág az internet világa, nem tudtam rendesen utána nézni a dolgoknak. Teljesen belebetegedtem, takargattam a lábaimat. Aztán hosszú évek után elfogadtam, de most 15 kilótól megszabadultam. Végre felvehetek csinosabb ruhákat és újra előjött bennem, hogy asszimetrikusak a lábaim. Most kondiba járok és igyekszem a vékonyabb lábamra több gyakorlatot csinálni. Gyengébbnek nem gyengébb, csak látszik, hogy vékonyabb mint a másik lábam. Szerintetek ennyi idő után van még esély, hogy ez a vékonyabb lábam izmosodjon? Azzal nyugtatom magam, hogy a meglévő izmok látszódnak és jól működnek, megfelelő terhelésre csak tudnak nőni. 🙂 Talán anno nem megfelelően és nem elég kitartóan csináltam.

2022. márc. 17. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy éve volt tokbemetszésem. Nem a vékonysággal van bajom, hanem a fájdalommal, ami terhelések után előjön. De ez mindegy is most, az biztos hogy edzéssel építheted az izmot. Látszódnak is és működnek is, ahogy írtad. Jó edzést!
2022. márc. 18. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van esély, persze.
2022. márc. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Batyamnak is igy volt, aztan most szinte ugyanaz a lába
2022. márc. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nehéz lesz, az agy leveszi a terhelést, ha így hagyod sokáig.
2022. márc. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából ugyanúgy terhelem, sőt. A műtött, vékonyabb lábamat erősebbnek érzem. Sajnos a műtét után évekig fájt a térdem. Most viszont már azt mondom, hogy ez a lábam jobb, mint amelyikhez nem nyúltak. Kedves 1. Válaszoló! Így egy év után hogy látod? Van méretbeli különbség a két lábad között? Kitartást kívánok. Idővel jobbnak kell lennie. Sajnos sok idő, mire megerősödik. Tudom milyen.
2022. márc. 18. 12:30
 6/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy a bátyádat mikor műtötték és mennyi idő állt vissza az izomzat kb.?
2022. márc. 18. 12:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Csak tapintható, hogy a térd feletti izmok vékonyabbak. Futás és lépcsőzés nem megy rendesen.
2022. márc. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint neked látványra nem vékonyabb. Hogyan tudtad visszaerősíteni, jártál gyógytornára? Legyél türelmes, nekem is sok idő volt, mire rendesen tudtam használni és nem dagadt be minden kis megerőltetéstől. Mindkettő térdedet műtötték?
2022. márc. 20. 12:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Otthon tornáztattam hetekig minden este. Ezt szigorúan betartottam. Csak a jobb térdemet műtötték.
2022. márc. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!