Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kreatin monohidrát gyorsabban...

Kreatin monohidrát gyorsabban lebomlik meleg folyadékban?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy mikor és mennyit kell belőle, de arról nem találtam semmit, hogy a meleg folyadékban, pl teában gyorsabban lebomlana-e? Azt hallottam, hogy folyékony állapotban azért nem lehet kapni, mert lebomlik más anyagokká... Ez csak azért lenne fontos, mert nem szeretem az ízét :)
2010. szept. 14. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ízét? Nem tudom hogy vagy vele, de szerintem a monohydrátnak nincs íze.

Amúgy nyugodtan beleteheted langyos vízbe, mert jobban, hamarabb feloldódik. Miután feloldódott idd meg, és nem kell félned, hogy lebomlik. Egyébként szerintem nem bomlik le... de nem mondom biztosra.

2010. szept. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Dek****nagy problémáid vannak... Nem szereted az ízét...


hamarabb oldódik meleg vízben, hamarabb is bomlik le, de ha nem forró vízbe teszed, lényegtelen.

2010. szept. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Jah bocs...Nem szereted az ízét.Ha ezen vergődsz ez nem a te sportod.


Meleg vízben könnyebben oldódik.Kikevered teában és megiszod.Gondolom nem órák alatt iszol meg fél liter teát.De aki hc az a nyelvére rakja és lenyomja fél liter vízzel húzóra.Van aki a kajára szórja rá.Baromira lényegtelen

2010. szept. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Tényleg nem kell félned a meleg viztől, teától, nyugodtan beleteheted. Sőt, a monohidrátot szinte lehetetlen feloldani, igy még előnyös is, ha melegebb folyadékba teszed.

Van aki gyümölcslébe teszi, vagy szőlőcukorral issza (ugye a jobb felszivódásért, régen nagy divat volt). Bele is lehet tenni a turmixba, úgy abszolút nem érzed az izét. A leggyorsabb megoldás viszont az 5g a nyelvedre és leöblited. Igy gyorsan túlesel rajta.

Sok sikert!


u.i. a monohidrátnak igenis van ize: keserű

2010. szept. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem értem mi a probléma, a télen fel akarok még szedni magamra kis tömeget aztán lemenni 95 körülre... Igenis nem jó az íze... Ha választhatok kondiban, akkor ugyanabbol a fehérjéböl is finomabbat iszom, mert van alternatíva, de mennyivel jobb lenne olyan fehérje, mint a Mátrixban :)

A baj az volt, hogy hideg vízben baromi sok idő kellett neki, teában meg fél perc se!

2010. szept. 14. 14:26
 6/7 clint ***** válasza:

sok testépítő szerint a kávé és a tea lebontja a kreatint, kreatininné, (elvileg egy kis koffein is képes erre) bár erre semmi tudományos bizonyíték.

Én az ilyennel nem problémázok bekapok egy teáskanállal és leöblitem vízzel.

2010. szept. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Clint: ezt konkrétan még nem próbáltam, de azt hallottam, hogy gyorsabban felszívódik oldott állapotban!

A kávéról meg azt, hogy vízhajtó, a kreatin meg inkább kötné a vizet...

2010. szept. 14. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!