Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 40-50 éves nők, milyen sportta...

40-50 éves nők, milyen sporttal, mozgásformával tartjátok formában magatokat?

Figyelt kérdés
Milyen rendszerességgel? Hogyan szakítotok rá időt? Mennyire vagytok eredményesek? Mennyire figyeltek a táplálkozásra? Milyen diétát követték? Minden érdekel, ami valódi tapasztalat. 😊
2022. márc. 29. 05:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Renélem, nem baj, hogy túlléptem a korhatárt, 65 évesen heti háromszor csinálok súlyzós edzéseket, a közbeesö napokon meg kardiózom.

Külön diétát nem tartok a sport miatt, de sok éve csak növényi eredetü élelmiszereket fogyasztok fehérje-intolerancia miatt.

2022. márc. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem baj, hogy idősebb vagy. Milyen fehérjeintoleranciád van? Hogyan állapították meg? Azért is kérdezem, mert a növényekben is van fehérje. Ráadásul 60 fölött újra növelni kell picit a fehérjebevitelt, éppen úgy, mint serdülőkorban.
2022. márc. 29. 11:53
 3/14 anonim ***** válasza:

Egész életemben sportoltam, ez soha nem is változott. Ehhez még nekem hozzájött a tánc konkrétan a latin-amerikai táncok ami szintén a mai napig életem része.

Súlyzós edzésem heti 5-ször van, jóga szintén, emellett rendszeresen úszom, 3-4 alkalommal hetente, főleg az esti órákban. Emellett még nagyon szeretek szörfözni és snowboardozni.

A kilencvenes évek végén költöztem egy olyan országba ahol a szörfözés nem okoz gondot, bármelyik nap kimehetek a vízre.


A végzettségem is a sporttal kapcsolatos. Kérdezted még a táplálkozást, én nagyon odafigyelek rá ez a két dolog kéz a kézben jár.

A szombat és a vasárnap nálam lazítással és pihenéssel telik maximum elmegyünk ismerősökkel barátokkal görkorizni vagy biciklizni 1-2 órára. Bárcsak lenne még időm másra is de nekem is csak 24 óra egy nap.

Amúgy 45 éves vagyok.

2022. márc. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Heti 5 súlyzós edzés, 5 jóga, 3-4 úszás? Nem semmi. Ezek az edzések milyen időtartamúak? Emellé jön még a napi munka, család, háztartás? Hogyan szervezed mindezt össze?


A táplálkozásban milyen szempontokra figyelsz?

2022. márc. 29. 14:39
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

" Milyen fehérjeintoleranciád van? Hogyan állapították meg? Azért is kérdezem, mert a növényekben is van fehérje. Ráadásul 60 fölött újra növelni kell picit a fehérjebevitelt, éppen úgy, mint serdülőkorban."


Állati fehérjek fogyasztása után teljesen beödémásodok, tele leszek vörös foltokkal és nem kapok rendesen levegöt - többször kerültem már ügyeletre emiatt.

A növényi fehérjékkel semmi gondom, azokat fogyaszthatom.

A fehérjebevitel esetén meg nem igaz az, hogy magas értékre van szükség, minden tkg-ra 1 gramm böven elég.

2022. márc. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"fehérjebevitel esetén meg nem igaz az, hogy magas értékre van szükség, minden tkg-ra 1 gramm böven elég."


Nem állítottam az ellenkezőjét. 😊

2022. márc. 29. 14:50
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem, csak valahogy úgy jött át, hogy sok fehérje kell.
2022. márc. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A súlyzós edzések 80-90 percesek és mindig délután. Jóga mindig kora reggel ami fél óra. Az úszás az változó de 20-25 perc mindig megvan ami azt jelenti, hogy folyamatos úszás. A szörfözés az meg teljes mértékben változó, igyekszem minél többet vízen lenni egyébként.

Férjem van, gyereket soha nem akartunk.

A háztartást nem én viszem.

A munkával kapcsolatban pedig: teljes mértékben rugalmas én osztom be az időmet és azt is, hogy mikor dolgozok és hány órát.


A táplálkozásom úgy van összeállítva illetve egy két táplálékkiegészítő még ehhez, hogy az összhangban legyen az életvitelemmel. Teljesen személyre szabott.

2022. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#8

Akkor a táplálkozásodról nem árulsz el részleteket.

2022. márc. 29. 15:05
 10/14 anonim ***** válasza:

16 éve vagyok teljes értékű növényi étrenden. Változatosan és kiegyensúlyozottan étkezem, igyekszem mindent helyi termelőktől beszerezni.

Nem eszek pékárut, sem cukros dolgokat, nem iszok alkoholt, ügyelek a makrókra, a megfelelő folyadékbevitelre.

2022. márc. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!