Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fekvőtámasz pózban milyen...

Fekvőtámasz pózban milyen nehéz egy 70kg-os ember a kezein támaszkodva?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 16. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
70kg?
2022. ápr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, azért kérdezem! Ha egy 70kg-os ember fekvőtámasz pózban a kezeit egy mérlegre helyezi, akkor a mérleg hány kg-ot mutatna?
2022. ápr. 16. 21:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, attól, hogy fekvőtámasz pózban van, attól még az ember 70kg marad.
2022. ápr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolom arra vagy kíváncsi hogy mekkora súllyal dolgozol fekvőtámasz közben.Kicsit olyan mint a fordított fekvenyomás.

Viszont a 70 kiló semmiképp nem lehet igaz.Ha a lábad a levegőbe lenne végig,csak akkor nehezedne a teljes testsúlyod a karodra.De mivel a lábad vagy a talajon van, vagy valami magaslaton, ezért levesz némi terhelést a testsúlyodból.

2022. ápr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fekvőtámasz egy teljes test gyakorlat, nem pedig kar... teljesen felesleges így nézni.
2022. ápr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kipróbáltam, ráállva 72 kg, fekvőtámasz pózban 51 kg körül ingadozott, a kezeimet "vállmagasságban" tartva.


De nagyon változó tud lenni.

Egyrészt: minél inkább magad alá húzod a kezeidet, annál nagyobb terhet kap a kezed. Extrém esetben valahol a köldököd környéke alá (avagy a tömegközéppontod alá) helyezve a kezed és a lábaidat elemelve a talajtól ki is tudod tartani magad kézzel (persze csak ha vagy olyan erős), ekkor a teljes testsúlyod tartod.

Másrészt: számít a testalkatod/testsúlyeloszlásod is. Például hatalmas felsőtesttel és pipaszár lábakkal nagyobb súlyt kapsz a kezeidre.


A fekvenyomással összehasonlítva: mellizom meg karizom tekintetében "alapvetően" ugyanaz a gyakorlat, a valóságban meg egyáltalán nem lesz az, mert fekvőtámaszkor mindenféle nyíró meg torziós erők betámadnak (bizonyára fekvenyomáskor is, de akkor kevesebb) és az összes létező nem célzott izom besegít meg átveszi a feladatot. Például ha nem elég erős a hasizma valakinek, akkor fekvőtámaszkor - mintha csak egy gótikus katedrális csúcsos boltíve lenne - kinyomja a fenekét, mentesítve a hasizmát a terheléstől. Tehát egy jó fekvőtámaszhoz a teljes testet jól kell használni, és akkor valamennyire lehet fekvenyomásszerűen is csinálni akár (mert nincs fekvenyomó felszerelése valakinek).


Nem vagyok testépítő meg fizikus vagy statikus sem, szóval csak ilyen tájékoztató jelleggel írtam amit írtam.

2022. ápr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!