Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rövidebb és hosszabb távú...

Rövidebb és hosszabb távú futás előtt hogy érdemes bemelegíteni?

Figyelt kérdés

Változó, hogy mekkora mennyiséget futok. Mivel most volt egy hosszadalmas sérülésem, 3-4km futással fogom újrakezdeni, és idővel megint elmegyek 10-15km-ig. Sajnos a bemelegítés sosem volt az erősségem, inkább csak lötyögtem, picit nyújtottam, aztán uzsgyi, valószínűleg ennek is köszönhetem, hogy összeszedtem egy izomhúzódást.


Tehát a kérdésem az lenne, hogy milyen gyakorlatokat és mennyi ideig érdemes csinálni futás előtt. Azt is vegyétek figyelembe, hogy most pl. újrakezdésnél a 3-4km futás a max, amit ki fogok szedni magamból, tehát nem akarok nagyon lefáradni előtte.



2022. ápr. 21. 16:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes az egész testet bemelegíteni,tetőtől talpig.A normálnál kicsit intenzívebb mozdulatokat téve, különféle formában.De ne nyújtásokat végezz.A bemelegítés célja az hogy felkészítsd a tested a terhelésre,amit kapni fog.És egy futásnál minden porcikád dolgozni fog.De az nem jó ha nincs bemelegítve egy izom és lenyújtod.A nyújtásokat a futás végeztével csináld.Szintén tetőtől talpig.

A bemelegítést követően az első 500-600 méter még azért laza futás legyen.

2022. ápr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!