Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hosszabb túrára milyen magnézi...

Hosszabb túrára milyen magnéziumot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Holnap megyek Gerecse 50-re és gondoltam valami magnézium jól jönne az izomgörcsök ellen. Van itthon magnerot, az jó lehet a túra előtt? Elvileg kúraszerűen kell szedni, de csak pár szemre volna szükségem.

Köszönöm a válaszokat.



2022. ápr. 22. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

A megnerot pont egy pocsékul hasznosuló vegyülettel dolgozik.

Bármilyen magnézium alkalmas, ami citrát, biszglicinát, laktát vagy aszkorbát típusú. A többi típus nem igazán szívódik fel.

Én 250 mg magnézium-citrátot fogyasztok naponta, de az étrendem igen gazdag magnéziumban (nem véletlenül). Nekem elég ennyi, hosszú évek óta nem is volt görcsöm, vagy bármilyen magnézium hiányra utaló tünetem.

2022. ápr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy az orotát is a jobb felszívódásúak közé tartozik.
2022. ápr. 22. 13:39
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Most utána néztem, és igen, igazad van, az orotát valóban képes hatékonyan felszívódni és biokémiai hatást kifejteni, úgyhogy nem szóltam.
2022. ápr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A Magnerot az egyik leghatékonyabb vegyülettel dolgozik, csak pont a magnéziumtartalma is a legalacsonyabb, vagy 7%. Jó, hogy rágótabletta, gyorsan felszívódik, csak hát marékkal kell szedni az értékelhető mennyiséghez. Néhány cégnek van szájban oldódó granulátum magnéziuma is, pont sportoláshoz. Én egy magnéziumos krémet vinnék, pl. WTN-t, mert ha lábgörcs van, azt közvetlenül be lehet masszírozni és nagyon hatékony! [link]
2022. ápr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!