Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aki a pulzusát szigorúan...

Aki a pulzusát szigorúan figyelve fut, annak milyen érzései és tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nemsokára ilyen edzésekbe vágok bele, viszont eléggé tartok tőle...


Egészen biztos, hogy az alacsonyabb pulzusszámú edzésektől is javul az állóképesség? Mert én egyéb sportok tekintetében azt tapasztaltam, hogy nem. Na jó, ez lehet, hogy erős kritikának hangzik, de tényleg azt tapasztaltam, hogy nem...

Mennyire kellemetlen, hogy le kell lassítani arról a tempóról, amin "ösztönből" mennél és esetleg bele kell sétálni akkor is, ha már korábban egyhuzamban tudtál futni akár több, mint 1 órát is?

Egyáltalán: mik a tapasztalataitok az ilyen edzésekről?


Nem a menete, módja érdekel, hanem tapasztalatok.


2022. máj. 26. 17:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem szigorúan figyelve, de rengeteget futottam évekig főleg alacsony pulzustartományban.


Egy ideig az iram is fejlődik, de idővel önmagában ez a fejlődés lelassul, kellenek mellé az intenzívebb edzések is.


Viszont idővel kvázi végtelen távot tudnál lefutni, 30-35 km-ig legalábbis nem fajdalmas semennyire sem, ha 30+ távokat is futsz, akkor már maraton felett sem az.


Ugyanakkor ha nem csinálsz még repülőket sem, a rövid tavok egy idő után romlanak, de még a rövidebb hosszútávok és hosszabb hosszútavok közötti versenyiram is kezd összeérni, tehát pl. lefutsz egy 3:10-es maratont, de nem bírsz 20 perc ala menni 5 km-en.


Ettől függetlenül bizonyos fajta erőnlét fejelsztéséhez kellenek a könnyű iramú, alacsony pulzusú egyenletes futások, ezek alapozzák meg az intenzívebb edzésmunkát, ígs a kettő együtt adja a fejlődést.

2022. máj. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!