Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A baletthez szükséges, hogy...

Kittuska12 kérdése:

A baletthez szükséges, hogy vékony legyek? 18 évesen érdemes még elkezdeni? (Hobbi szinten)

Figyelt kérdés

2022. jún. 1. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem vékony balerinát nem láttam. Hobbi szinten meg akármit elkezdhetsz akárhány évesen.
2022. jún. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
98%
Hobbi szinten elkezdheted akkor is, ha nem vagy vékony, viszont sokkal nagyobb terhelés éri a lábakat túlsúly esetén, így bizonyos gyakorlatokat nem lehet elhízva sérülés nélkül megcsinálni, a nyújtást is lassabban kell. De az ilyen dolgok úgyis később jönnek, haladóknál, szóval addigra simán lehet annyit fogyni, hogy jó legyen (bár kérdés, mit takar esetedben a "nem vékony", ugyanis a balettban 55 kilósan már nem vagy vékony). A hajlékonyság meg a technika viszont nem súlyfüggő, ha tetszik, kezdd el bátran. Látszódni fog az úgyis, mennyit bírsz, ha meg belejössz, égeti a kalóriákat rendesen.
2022. jún. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Szia!Szerintem nem muszáj vékonynak lenned. Hidd el meg fog látszani a balett. Le fogsz tőle fogyni bőven. Plusz sosincs késő elkezdeni, főleg hobbi szinten! Sok sikert kívánok a baletthez!

UI.: A második válaszolónak igaza van :)

2022. jún. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Én az MTEre járok. Hogyha a hobbi azt jelenti hogy csak részt veszel pár órán és ennyi akkor oké. De ha ügyes akarsz lenni benne vagy versenyre akarsz menni akkor edzened és gyakorolnod kell. Ha profibb helyre mész akkor természetesen vékonynak kell lenned. Versenyre késő elkezdened mert akik kis koruktól fogva táncolnak mindig előnyben lesznek nálad. Tapasztalatból mondom. Kivéve ha nagyon szorgalmas vagy. Sok sikert, ha mész én igazán szeretem a balettot.
2022. aug. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!