Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehetek tornász,ha elmúltam...

Lehetek tornász,ha elmúltam 18 éves?

Figyelt kérdés
Mi kell hozzá? Hol kell érdeklődni?
2022. jún. 18. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyivel múltál el 18? Nem mindegy, hogy egy hónappal, vagy tíz évvel.

Egyébként értelemszerűen torna egyesületeknél kell érdeklődni, hogy fogadnak-e. A torna tipikusan olyan, mint a judo: 10 éves kor fölött már szóba sem állnak veled, mert túlkoros vagy. Meglepődnék, ha találnál olyan egyesületet, ahol hajlandók oktatni téged.

Vannak versenyambícióid? Ha vannak, akkor talán találsz olyan klubot, ahol hajlandók téged a jövőben indítani amatőr kerületi versenyeken, ezért fogadnak. Ha viszont te felhívsz egy szövetséget, hogy 18 éves elmúltál, kezdő vagy, nem akarsz versenyezni sem, csak érdekel a torna, és szeretnél egy kicsit lengeni a gyűrűn, akkor szerintem el fognak hajtani. Sajnálom, az olimpiai sportágak ilyenek.

2022. jún. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
20 vagyok.
2022. jún. 18. 08:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a környékbeli torna egyesületeket, vagy írj nekik e-mailt, aztán reménykedj. Szóval vannak versenyambícióid? Vagy csak hobbi?
2022. jún. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Először csak ki akarom próbálni.
2022. jún. 18. 08:24
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

20 évesen téged ilyen attitűddel nem fog egy torna egyesület sem fogadni. A torna klubok pont nem azok a helyek, ahol az edzőknek van ideje arra, hogy odatévedő 20-25 éves embereket pesztráljanak, amíg ők "kipróbálják" a dolgot. Ott komoly edzés folyik, vér és verejték. A torna klubok még mindig tipikus porosz módszerekkel dolgoznak. Folyamatos versenyek, bajnokságok. Nem érnek rá túlkoros felnőtt lézengőkre.

De próbálkozz, hátha.

2022. jún. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Hobbyszinten is necces...
2022. jún. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Létezik amatőr szertorna is, ahová bárki mehet. Én is voltam 25 évesen egy kezdő tanfolyamon. De nehéz olyan egyesületet találni ahol indul ilyen kurzus. Kérdezd meg a közeli klubokat.
2022. jún. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!