Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 40-et elhagyva intervall...

40-et elhagyva intervall futást kezdek most, mire figyeljek, hogy ne sérüljek le?

Figyelt kérdés

Bemelegítést tudom, rendesen.

Főleg az ízületek, szalagok, ilyesmi miatt aggódok.

Kétszer voltam kint eddig, nem adtam bele mindent, ill. másodszorra talán egy sprint volt, ami kb. max. volt.



2022. júl. 21. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapos bemelegítés (esetedben akkor ez pipa), rendszeres nyújtás, kielégítő mobilizáció, elegendő pihenés (pl. alvás), hengerezés (vagy akár masszázs), fokozatosság. Ha ezek stimmelnek, akkor te mindent megtettél annak érdekében, hogy ne sérülj le.
2022. júl. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A mobilizáció fogalma nem tiszta nekem, ez nem jön létre a bemelegítéssel?
2022. júl. 21. 20:08
 3/6 A kérdező kommentje:
Találtam róla mobilizációs videót, akkor ez a hengerhez hasonló, én meg azt hittem, ízülethez kapcsolható.
2022. júl. 21. 20:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A mobilizáció nem egy eszköz, úgyhogy nem tudom, milyen videót találtál. A nyújtó gyakorlatok az izmok flexibilitásáért felelősek, a mobilizációs gyakorlatok pedig az izületek mozgástartományáért felelősek.
2022. júl. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hengerezéshez hasonló eszerint:

https://www.youtube.com/watch?v=D8fqxjbwVsA


Akkor te nem ilyesmire gondolhattál. Videót vagy leírást tudnál adni?

2022. júl. 21. 21:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Helyes futótechnika, megfelelő cipő, fokozatos edzésterv, bemelegítés, nyújtás. Ezekre figyelj, és akkor nem lesz gond.
2022. júl. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!