Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mikor válik egészségtelenné a...

Mikor válik egészségtelenné a sport?

Figyelt kérdés

Minden nap sportolok. Legtöbbször futók, úszók, kondizok, saját testsúllyal edzek, biciklizek vagy fociedzésen illetve meccsen vagyok.

Túledzési tünetek nem igazán tapasztalok.

Én nem vagyok élsportoló de azért heti 10-12 óra intenzív sport megvan és nagyon szívesen csinálom. Egy nap se marad ki, mert kívánja a szerveztem, hozzászokott már. Ha bezárnának a börtönbe és nem engednének ki a cellábol, akkor ott fekvőtámaszoznék és guggolnék.


Ha jól érzem magam a bőrömben akkor ugye ez nem egészségtelen amit csinálok?


16/F


Egy másik kérdést is idefűzök:

Az élsport köztudottan káros, amiatt, mert nem tudja regenerálni a szervezet önmagát ilyen rövid idő alatt, amennyit az élsportolók hagynak rá két edzés között. Viszont a túledzés teljesítmény csökkenéshez vezet.

És ezt nem tudom megérteni, hogy akkor hogy lehetséges ilyen csodálatra méltó eredmények elérni?

Vagy éppen amiatt egészségtelen az élsport, mert illegális szerekkel nyomják el a túledzési tüneteket?

Segítsen valaki megérteni, köszönöm előre is!



2022. aug. 8. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amíg kívánod a sportot és nincsenek tünetek amik fáradtságra, sérülésre utalnak csináld nyugodtan, én is így vagyok vele és még sosem volt semmi komoly sérülésem pár horzsolás meg kék-zöld foltokon kívül. Nyilván bemelegítés, nyújtás, fokozatosság, elegendő folyadék stb..szükséges mellette.
2022. aug. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az élsport attól élsport, mert isteni genetikák az illegális teljesítményfokozóknak hála még istenibb erővel csapnak össze egymással. Ebben az összecsapásban, ebben a hajtásban, ebben az életben persze az egyén elhasználódik (ki kevésbé, ki jobban), de ez ezzel jár. Pont ezért nem való az élsport mindenkinek.

Rólad pedig annyit, hogy ha nem vagy túledzésben, nem vagy tápanyaghiányban, tud regenerálódni a mozgásszerv-rendszered és az idegrendszered, akkor nem megy az egészséged rovására a sport. 16 évesen még amúgy is elpusztíthatatlannak érzi magát az ember, én is ugyanilyen voltam. Hétfőn konditerem, kedden boksz, szerdán uszoda, csütörtökön kosárlabda, pénteken gördeszka, szombaton biciklitúra, vasárnap kajakozás, mégse voltam soha fáradt, soha túledzett, soha sérült. Majd felnőtt korodban mások lesznek a regenerációs képességeid, kapacitásaid, igényeid, meg valójában időd sem lesz heti 10 órát sportolni, de ezzel ebben a korban még én sem foglalkoztam.

2022. aug. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Amikortól fontosabb a sport mint a fiziológiai szükségleteid
2022. aug. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!