Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ultrafutás nem lehet hogy...

Ultrafutás nem lehet hogy nagyon egészségtelen?

Figyelt kérdés

Vagy akár már egy maratoni táv lefutása is vagy önmagában bármely sport aminek nem elsősorban az egészségmegőrzés a célja, hanem a teljesítmény?


Ahol a testnek már nagyon fáj, az nem logikus hogy ezzel jelez, hogy ez túl sok és a fájdalommal figyelmeztet a károsodás elkerülésére?


Egyik magyar ultrafutó magyarázta hogy egy ultra táv lefutása után testük sok része durván gyulladásos állapotba kerül.


Most őszintén ez mennyire egészséges?



2021. aug. 21. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismered azt a régi mondást, miszerint "ahol az élsport kezdődik, ott ér véget az egészség"? Az a sporttevékenység, legyen szó bármelyik sportágról, ahol az intenzitás, energia és teljesítmény meghaladja a városi bajnokságok szintjét, az már nem az egészség megőrzéséről szól. Se a sportolónak, se az edzőjének, se senkinek. Amikor te nézed az olimpia közvetítést a tévében, akkor nem azon ujjongsz, hogy de jó, mennyi egészséges sportoló milyen jól őrzi az egészségét a sporttevékenység közben. Egy olimpiai közvetítésen olyan "félisteneket és robotokat" látsz, akik a komplett életüket, a komplett sorsukat, a komplett egészségüket rááldozták arra, hogy abban a valahány percben, vagy valahány másodpercben, amit te látsz a tévében, abban emberfeletti teljesítményt hozzanak ki magukból és ők legyenek a világ legjobbjai. Nem véletlenül dolgozik egy profi versenyzőm egy profi stáb is, ami profi edzőkből, profi orvosokból, profi táplálkozási szakértőkből, profi masszőrőkből (és még sorolhatnám) áll. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb sportág élmezőnyében hosszú évek-évtizedek óta be vannak gyűrűzve a különböző illegális teljeítményfokozók és szteroid-készítmények, amiknek nem éppen jelentős az egészségmegőrző hatása.


Ezért vicces, amikor sok gyökér hobbi-gyúrós posztolja instára, hogy ő úgy edz, mint Ronnie Coleman és széttépi a konditermet. Ronnie Coleman egy profi testépítő volt, profi stábbal a háta mögött, mégis lerokkant. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a hobbi-gyúrósokból, akiknél a profizmus csírája sincs meg. Vagy akik úgy készülnek egy kerületi úszóbajnokságra, hogy letöltik a netről Michael Phelps vagy Milák Kristóf (kamu) edzéstervét. Az ilyen embereknek sok sikert! Az élsport és a kerületi úszóbajnokság kicsit különböző kategória.

2021. aug. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően semmilyen élsport nem egészséges.
2021. aug. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2021. aug. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
8%

sztem nemcsak az ultrafutás egészségtelen, hanem az is, amit a futásból csináltak.


vidéki kisvárosban élek, és azt látom, h főleg 40es nők futnak, jobbára túlsúlyosan, teljesen eszetlenül.


egyszerűen szinte önkifejezési forma és óriási divat lett a futásból. engem végül is nem zavar, de jókat szoktam röhögni azon, h mit képesek vergődni a futók a facebookon:


-"ne kezdj ki velem, futó vagyok, a futás sok mindenre megtanított" :D


ha pedig megnyernek egy 2 km-res versenyt, már kiposztolják.


"nem elsősorban az egészségmegőrzés a célja, hanem a teljesítmény?"


én úgy látom, h ennek semmi köze az egészségmegőrzéshez. a legtöbb futó egyszerűen unatkozik, figyelemre vágyik.

ultrafutó is lakik nem messze innen, a facebookja gyakorlatilag 90%ában a futásról szól.

Arról nem beszélve, h szoktam őket figyelni (a futókat), és nagy részük többnek néz ki a koránál/túlsúlyos, ergo tuti, h nincs normális étrendjük.

2021. szept. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!