Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Myproteines vagy Biotechusa-...

A Myproteines vagy Biotechusa-s influencerek cringebbek?

Figyelt kérdés

Itton ez a két nagyobb vállalat van, aki magyar influkkal dolgozik együtt. Nekem valahogy a BioTech mindig sokkal minőségibbnek és jobban felépítettnek tűnt, az általuk szponzorált influenszerek nagyrésze is valös sporteredményekkel rendelkező személy, míg a Myproteinnél inkább az ilyen Instaedzőket kedvelik.

Ezek kívül a Bioteches dolgok szerintem minőségibbek is, és ugyebár magyar tulajdonú is a vállalat. A Myproteines dolgok néha olcsóbbak, meg több akció is van, de néha nagyon ilyen gerilla-marketing az amit csinálnak, és volt, hogy ilyen "olcsó húsnak híg a leve" érzésem volt a termékeiktől, pl. rossz ízű, rosszabbul oldódó fehérjepor, rosszabb állagú szeletek, silány minőségű, átlátszó, vékonyabb anyagú ruhák...


Nektek mi a véleményetek erről?



2022. aug. 12. 09:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%
Mindkettő cringe. Pár év, és ezeknek a gyúrós tápkiegészítő cégeknek leáldozik. Egyre jobban terjed a tudományos hozzáállás, a science alapú edzés/táplálkozás, ma már mindenki szakmai podcastokat hallgat, és tanulmányokat olvas a PubMeden. Hamarosan ezek a cégek nem fogják tudni eladni a kamu BCAA-jukat, meg a fostalicska tömegnövelőjüket, mert nem lesz célcsoportjuk. Persze mindig ott lesznek a tudatlan 15-16 évesek, meg a 45 pluszos anyukák, akik a Nők Lapjáról tájékozódnak, de az lószar felvevő piac.
2022. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted? Pont emiatt mivel egyre több minden derül ki a sporttáplálkozásban annál inkább felértékelődik ezeknek a termékeknek a piaci értéke és nőni fog irántuk a kereslet.
2022. aug. 12. 11:03
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

"Egyre jobban terjed a tudományos hozzáállás, a science alapú edzés/táplálkozás, ma már mindenki szakmai podcastokat hallgat, és tanulmányokat olvas a PubMeden."


Áh, szerintem ezt csak azért érzed, mert te ezt csinálod, és több olyan emberrel találkozol (fórumokon, edzőteremben, baráti körben, stb.), aki szintén így tesz. Arányaiban szerintem bőven 5% alatt van azok aránya, a konditerembe járók és a táplálékkiegészítős cégek vásárlói közül, akik így állnak az edzéshez. A nagy többség még mindig egyszerű megoldásokat, kényelmes edzéseket, megnyugtató hazugságokat keres. Ezekre a dolgokra mindig lesz kereslet.

2022. aug. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%

"Pont emiatt mivel egyre több minden derül ki a sporttáplálkozásban annál inkább felértékelődik ezeknek a termékeknek a piaci értéke és nőni fog irántuk a kereslet."

Pont az elmúlt években derül ki folyamatosan, hogy semmi szükség nincs tápkiegészítőkre. Na jó, talán létezik 6 darab olyan kiegészítő, aminek lehet relevanciája egy átlag naturál hobbigyúrós számára, aztán ennyi.

"Ezekre a dolgokra mindig lesz kereslet."

Remélem, hogy nincs igazad.

2022. aug. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is remélem, de nem ezt mutatja az ábra. Egyre nagyobb réteg kezd edzeni, és viszonylag kevesen ássák bele magukat a témába. De az az első dolog, hogy fehérje kell, BCAA, meg pre-workout, hogy gyors eredmény legyen.
2022. aug. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
35%

"és tanulmányokat olvas a PubMeden"



Az orvosok biztosan olvasnak, de rajtuk kívül SENKI.



Amúgy kell táplálékkiegészítő.

A zöldségek, gyümölcsök vitamintartalma egyre csökken, persze vannak betegségek, amikkel a háromnegyedét nem eheted.

Ehetsz elegendő fehérjét, de akkor ha hajlamos vagy rá genetikailag, akkor 8-as lesz a koleszterined.

2022. aug. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

"Az orvosok biztosan olvasnak, de rajtuk kívül SENKI."

Gyere át a testépítés kategóriába. Az utolsó hobbigyúrós is PubMed tanulmányokra, metanaalízisekre és kutatásokra hivatkozik.

"A zöldségek, gyümölcsök vitamintartalma egyre csökken, persze vannak betegségek, amikkel a háromnegyedét nem eheted."

Ezért írtam, hogy talán van 6 darab olyan kiegészítő, ami jól jöhet.

2022. aug. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Akkor aki megszállott, az olvas PubMed-et. De aki kevésbé akar beteg lenni/egészségesebb akar lenni, attól nem elvárható ez.


Amúgy sokan túlzásba viszik a futást, gyúrást, akkor ezek szerint ők mégsem olvasnak PubMed-et?

2022. aug. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
Ők mégsem. De a nevünkben nem akarok nyilatkozni.
2022. aug. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Szerintem pont, hogy az orvosok (talán sportorvosok igen, de amugy nem jellemzo) olvasnak ezzel kapcsolatban olyan sokat. A sporttáplálkozás alapvetoen mindig is a táplálkozástudományi szakemberek terulete volt, ezeket a kutatásokat pedig inkább ök+biologusok és gyogyszerészek végzik, akik sokkal kompetensebbek a témában, mint mondjuk a keruleti háziorvosod. Persze elottuk is nyitva áll a lehetoség, de a gyakorlat nem ezt mutatja.

Az étrendkiegészito ahogy a nevében is benne van egy alapvetoen hol kialakitott étrendet hivatott kiegésziteni, nem helyettesiteni. Mivel az egész sporttáplálkozás nagyon rá van fuggve ezekre az amugy láthatatlan, de hanzatos dolgokra, mint makrotápanyagok az utobbi egy évszázadban, igy amig nem kezdunk el az ételekre teljes egészukben teljesértékuen tekinteni, addig virágzani fog az erosen feldolgozott, kémiailag és biologiailag osszerakott ételek piaca és a táplálék-kiegészito ipar.

Alapvetoen tényleg nincs rájuk szukség, legalábbi egy bizonyos szintig biztos nem, de mégis élvezetessebbé teszik az életet.

Szerintem amugy a MP influk cringebbek, nehezen tudok veluk azonosulni, kevésbé nagy nevek általában a reklámjaik pedig kevésbé igényesek.

A biotechnek igényesebb a marketingje szerintem és a termékeiket is jobban szeretem.

2022. aug. 12. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!