Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás után fáj/fájt a sípcsont...

Futás után fáj/fájt a sípcsontom legalsó része olyan 10 centire a bokám felett, ez normális?

Figyelt kérdés

4 hónapra futkározok, eddig soha semmim nem fájt, minden futás után rengeteget nyújtok egy 33 perces youtube videót követve. Nem építettem fel mohón az edzéseimet, a legnagyobb táv, amit eddig mentem 8km volt.

Kb 1.5 hete futás után másnap fájt nagyon, 1 hétig nem mentem futni amíg nem múlt el. Aztán futottam megint tegnapelőtt nem fájós lábbal és másnapra azaz tegnapra megint fájt (gyaloglás közben is) este elkezdtem nyomkodni a lábam, de max ilyen 5 percig, kicsit masszírozgattam. Reggelre mire felébredtem elmúlt a fájdalom. Lehetséges, hogy ez az 5 perces masszázs segített?

Mit csinálhatok rosszúl? nem hiszem hogy rosszúl futok, mert akkor már fájt volna ezelőtt is a lábam, nem?

Az okozhat-e gondot, hogy mindig jobbra kezdek el futni a futópályán és balra sose megyek? ( Most már fogok, mert valahol olvastam, hogy szükséges ) Néha fussak aszfalton esetleg? Vagy lehetséges, hogy lúdtalpam lenne? vagy rövidebb az egyik lábam? De ha igen, akkor korébban hogyhogy nem jött elő semmi ilyesmi.



2022. aug. 19. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg többet kell figyelni a regenerációra (több pihenőnapot kellene beiktatni). Úgy ne állj neki újra futni, amíg a fájdalom meg nem szűnik, mert csak rosszabb lesz.
2022. aug. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Persze sérülésre nem szabad, írtam is, hogy nem mentem futni amíg nem múlt el teljesen, kb 1 hét volt így a kihagyás, de még azt is megszenvedtem, mivel 4 hónapja csinálom heti 3-4x így nagyon bennem volt a "menés", de tudtam, hogyha nem tudok ellenállni akkor exponenciálisan nőne a sérülés.


Csak érdekel, hogy ti tapasztaltatok-e már ilyen fájdalmat a területen, és ezzel mit akar üzenni a testem.


Legutóbbi futás után is jelentkezett a probléma, de az elmúlt 1 nap alatt és szerintem a masszázs miatt.

2022. aug. 19. 19:44
 3/4 anonim válasza:
Esetleg csonthartya gyulladas a megeroltetes miatt? Meg kellene mutatni ortopedusnak.
2022. aug. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyik legtipikusabb sérülés. Pihenni kell.
2022. aug. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!