Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás közben térdfájdalom?

Futás közben térdfájdalom?

Figyelt kérdés

Részletek: Kb 7-8 éve lett megműtve mindkét térdem mert folyadékkal kellett feltölteni. Kár volt. Azóta nem tudok sokáig guggolni és térdelni sem, rossz érzés ráadásul még az időváltozás is érzem, olyankor piszkosul fáj vagy a bal vagy a jobb.

Tavaly szeptember óta futok rendszeresen amit nagyon imádok. Pár hónapja futás közben kb 5km-nél (max 11km szoktam futni) elkezd fájni a jobb térdem. Bírnám a futást, még beszélgetni is szoktam közben mert nem megyek gyorsan, de minden figyelmem a fájdalomra összpontosul és csak a jobb térdem szokott fájni. Aztán futás után amikor nyújtok és leguggolok felállni is alig bírok.. egy kicsit még fájdogálni szokott aztán elmúlik.

Mit lehet ez ellen tenni?

Nem szeretném abbahagyni hisz szeretem a futást és bírom is fizikailag csak ez a nyomorék térdem kicsit megnehezíti.



2022. szept. 4. 19:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehet orvosi oka, lehet nem megfelelő vagy elöregedett futócipő is. Először nézesd meg a cipődet futócipős szaküzletben, mert az egyszerűbb, mint az orvosi út. De ilyen előzményekkel az se kizárt.
2022. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!