Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért jó ez mikor ilyen...

Miért jó ez mikor ilyen sétabotokkal bohóckodnak az emberek?

Figyelt kérdés

Én magam focizok amatőr szinten, mikor nincsen edzésünk akkor szoktam futni itt a környéken, nem sokat csak átmozgatásképpen. Felfigyeltem valamire ami kicsit idegesített: Olyan középkorú nő, normális súlyban, nem is tűnt rehabosnak sétált és a kezében volt 2 ilyen kis pálca és ezt "edzette". Egyre több ilyet láttam mostanában. Én kifutottam az erdőig aztán megyek vissza és még mindig.

Lehet, hogy kicsit arrogánsnak tűnik a kérdésem, de akinek olyan gyengék a lábai, hogy mellé még egy eszköz kell amit a kezével fog és arra támaszkodik, hogy haladjon akkor ott nem sportolni kell, hanem orvosi segítség és gyógytornász.

Lehet, hogy paraszt vagyok meg maradi, de nekem ugyanez mint, hogy sokan bicikli helyett rollert használnak. Ha azt nem bírja tekerni valaki ott is komoly egészségügyi problémák állnak fennt...

30 F



2022. szept. 5. 21:38
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

A nordic walking ugyanúgy ez mozgásforma, mint a sima gyaloglás, és az, hogy botot használnak, nem zat jelenti, hogy satnya lenne a lábuk, hanem azt, hogy ez részben egy másik mozgásforma. A gyalogláshoz képest kíméli a láb ízületeit, plusz ugye a kéz is jobban mozog.


Megjegyzem, idős embereknél, főleg akik idősen kezdték, ez ugyanazon aerob pulzustartományban történhet, mint a futás fiatalabb, eszettebb embereknél, így a szív és érrendszerre hasonlóan pozitív hatással van számukra.


Én nem noedic walkingozok, de túrabotot használok magashegységekben, illetve télen vagy teljesítménytúrán, amire ugyanúgy ráfoghatnák az ilyen nagyokosok, hogy biztos satnya a lábam. Holott pont nem erről szól ez sem, meg a nordic walking sem. Én például futok is, és 3 óra közelében futom a maratont, nyilván azt nem bottal, szóval valószínűleg nem vagyom edzetlenebbek a botokat fikázójn.

2022. szept. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

A kérdésben is írtam, hogy nem idős és nem beteg emberek esetében érdekes!!!

én 16 évesen 80-85 kg-val guggoltam edzőteremben, az teher volt az ízületeknek vagy a futás is az. De aki szerint a sima séta terheli az ízületeket az nem is menjen el otthonról sehova :D


Amúgy jó ez a google ctrl+c ctrl+v, de ha beírod a futás jótékony hatásait akkor ugyanezt fogja kihozni :D

Meg amúgy a 7 pontból azon kívül hogy tehermentesíti az ízületeket és a szabadban végezhető a többi pont a sakkon és az e-sporton kívül minden egyes sportra igaz, csak nyomtak neki egy körítést és feltették a netre...

"Elősegíti a ideális testsúly elérését", jó hogy mert mozogsz, de ha futsz vagy bot nélkül sétálsz vagy úszol vagy biciklizel az is ugyanúgy segít mert mozogsz.


És hogy még legyen egy csavar a kérdésben: mi az egészségesebb?

bottal nordic walkingalni az aszfalton vagy sétálni / futni természetes talajon, mert a betonnal ütődnek az ízületek... de ezt nyílván nem írják, mert ehhez a tanácshoz nem kell semmit venni :D

2022. szept. 6. 00:14
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a kérdés egy másik részére reagálok, ha nem baj. A roller és a bicikli nem ugyanaz ám. A bicikli nagyobb, nehezebb tárolni és vonaton külön jegy kell neki. Míg a roller ennek ellentéte. Édesanyám vonattal megy dolgozni. A pályaudvarig 1 km van, s reggel hajnali 4-kor nincs kedve sétálni. Fogja, rápattan a rollerre, legurul, vonat, állomásról munkahelye megint olyan 800 méter körül van, úgyhogy oda is elgurul, rollert beteszi munkahelyén egy sarokba, szevasz. Míg biciklijét nem tudná hova tenni, nehezebb is hajnalban hátulról előszedni a kuszniból és még külön jegy is kell rá. A munkája fárasztó számára, utána is sokkal kellemesebb neki rollerrel hazagurulni, hogy csak állni kell rajta (igen, ez elektromos roller. :D).


Szerintem teljesen jól külön lehet választani a kettőt. Bicikli sportra, roller közlekedésre A-ból B-be. Nyilván közlekedésre is jó a bicikli, de a roller jobb lehet bizonyos esetekben. Mi esetünkben jobb. Ezt mérlegelni kell. Ha neked nem éri meg a roller, akkor ne vegyél. Mindenki maga döntse el, hogy mire van szüksége. 🤷

2022. szept. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
69%

"Meg amúgy a 7 pontból azon kívül hogy tehermentesíti az ízületeket és a szabadban végezhető a többi pont a sakkon és az e-sporton kívül minden egyes sportra igaz"

Lol, nagyon képben vagy. A legtöbb sport pont hogy nem kíméli az ízületeket, pláne nem tehermentesíti őket...

2022. szept. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

12:

Az ízületeidet hosszútávon kell óvni, nyilván nem 16 évesen fognak tönkremenni.


Nyilván sokminden igaz más mozgásformára is, de ettől még nem lesz rossz az adott mozgásforma.


A nordic walkingot csinálják aszfalton és földúton egyaránt, akkor eleve miért veted össze a nordic walkingot aszfalton a földúton futással? Egyébként ha már megkérdezted, a földúton futás jobban terheli az ízületeket az aszfalton gyaloglásnál is, nem hogy még ha botokkal gyaloglással veted össze. Egyszerűen a futásnál minden érkezéskor sokkal nagyobb erőhatás éri a lábat.


Nem a futás ellen akarok beszélni, én heti 70-80 kmt futok, az is jó, de ettől még a gyaloglás éa a noedic walking is jó, nyilván más előnyökkel, hátrányokkal.

2022. szept. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Bírom az ilyen mindenkinél okosabb embereket…

Én is pont ilyen szűklátókörű konditerem szökevény voltam

Aztán sikerült egy jó kis krónikus csonthártyagyulladást összeszednem a súlyzós edzéstől a sípcsontomon és a sarkamban, konkrétan teljesen rottyra tette az életem 25évesen…

1.5 éven át nem múlt és úgy fájt, hogy sántítottam, fizikailag teljesen lesatnyult a szép kigyúrt testem…

Mentem ortopéd orvostól ortopéd orvosig… míg egy osztrák határon élő kis öreg ortopéd orvos ajánlotta nekem ezt a sportot, elvitt néhány túrára, és az intenzív aerob edzés teljesen rendberakott…

Nem kell lenézni azt amit nem ismersz…

Ettől nem okosabb vagy annál aki űz egy olyan sportot amit te nem… pusztán bebizonyítod a szűklátókörűséged.

2022. szept. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
69%
Kerdező te vmi gyúrósmarci perspektívából nezed a vilagot?
2022. szept. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
30%

Azért viszonylag könnyű felismerni, hogy ez egy időseknek, teljesen edzetleneknek, betegeknek, valamilyen sérüléssel rendelkezőknek szánt mozgásforma. Plusz felépítettek köré egy marketing bullshitet.


"Robbanékonyság", "Erő fejlesztése", stb


Ne vicceljünk. Ez séta, segítséggel. Megvan a létjogosultsága, de nem úgy, ahogy hirdetni próbálják.

2022. szept. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
10 x 10 pont a #16-nak! :) Főleg a konklúzióért. :)
2022. szept. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
70%

18 igazából ez nem csak séta segítséggel, aki jól csinálja, az a kezeivel is dolgozik közben, kb ugyan akkora távon jóval több kcal-t égetsz el és gyorsabban is teszed meg az utat.

Igen sok bullshitet tesznek köré, de ettől függettlenül egyáltalán nem “csak” séta, hiszen nem csak a lábad dolgozik…

Közhiedelemmel ellentétben nem az az értelme, hogy a lábadról levegye a terhet, hanem az, hogy a karodra is tegyen. Így válik az egyszerű túra egy teljes testet megmozgató aerob edzéssé.

2022. szept. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!