Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért jó ez mikor ilyen...

Miért jó ez mikor ilyen sétabotokkal bohóckodnak az emberek?

Figyelt kérdés

Én magam focizok amatőr szinten, mikor nincsen edzésünk akkor szoktam futni itt a környéken, nem sokat csak átmozgatásképpen. Felfigyeltem valamire ami kicsit idegesített: Olyan középkorú nő, normális súlyban, nem is tűnt rehabosnak sétált és a kezében volt 2 ilyen kis pálca és ezt "edzette". Egyre több ilyet láttam mostanában. Én kifutottam az erdőig aztán megyek vissza és még mindig.

Lehet, hogy kicsit arrogánsnak tűnik a kérdésem, de akinek olyan gyengék a lábai, hogy mellé még egy eszköz kell amit a kezével fog és arra támaszkodik, hogy haladjon akkor ott nem sportolni kell, hanem orvosi segítség és gyógytornász.

Lehet, hogy paraszt vagyok meg maradi, de nekem ugyanez mint, hogy sokan bicikli helyett rollert használnak. Ha azt nem bírja tekerni valaki ott is komoly egészségügyi problémák állnak fennt...

30 F



2022. szept. 5. 21:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nordic walking, teljesen jó sport.


Olvass utána ha eddig nem hallottál erről.

2022. szept. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
2022. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%
Örülök neki, hogy te ennyire f***a gyerek vagy. Kérdésed is van vagy csak ezt szeretted volna megosztani a világgal?
2022. szept. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

[link]


"

Ezt a sportot a sífutók találták ki azért, hogy nyáron is tudjanak edzeni. Ahogy az évek során csiszolgatták a mozgásforma technikáit, rájöttek a sportág előnyeire.

1.

. Kíméli és rugalmassá teszi az izületeket

A botok használata tehermentesíti az térdeket, csípőt. Túlsúlyosak is elkezdhetik ez a sportot. Legfontosabb hatása azonban mégis a váll és hát átmozgatása a botok által, mely hosszabb lépéseket okozva a csípő ízületek rádiuszát is növeli. A nordic walking hatékony eszköz a csontritkulás megelőzésére is.


2. Növeli az állóképességet, erősíti az izmokat

Az Nordic Walking egy teljes mértékben állóképesség-sport. Az izmaink 90%-át igénybe veszi. A helyes technika használatakor a kar, váll, nyak és a hát izmait is megmozgatja és fejleszti . Erősíti a szívet és javítja a vérkeringést és a vérnyomást.


3. Elősegíti az ideális testsúly elérését.

Mivel az Nordic Walking a maximális terhelés 50-80%-án dolgoztatja meg a szervezetet, erre a terhelésre a szervezet zsírégetéssel válaszol. Ezért a rendszeres Nordic Walking megoldás lehet a súlyproblémákra. Egy óra alatt átlagosan 400 kalóriát tudunk így elégetni.


4. Lazítja az izmokat

Jó hír mindenkinek aki nyakfájással, hátfájással küszködik. A bothasználattal éppen a váll, a hát felső részének és a nyak izmainak ellazulásához segíti a sportolókat, oldja a feszültségből eredő és ezeken a helyeken jelentkező görcsöket.


5. Javítja a vérnyomást, aktiválja a vérkeringést

Ha helyes technikával Nordic Walking-ozik valaki, a test izomzatának 90-95%-a dolgozik, amely igen komolyan serkenti a vérkeringést is, jobban mint a sima gyaloglás, vagy akár az azonos intenzitású futás. A szervezet általános vérellátottsága javul, komoly segítség lehet a magas vérnyomás elleni küzdelemben.


6. Jót tesz az agynak

A növekvő oxigénfelvétel és a javuló vérkeringés az agy működését, a gondolkodást segíti. A botokkal való mozgás nagyban javítja a koordinációs képességet és ezzel együtt az egyensúlyozó képességet is, mely nemcsak az idősebbek, hanem a mozgásszegény életmód miatt a fiatalok körében is egyre inkább fontos. A két agyfélteke összehangolt mozgása nordic walking közben nagyban segíti a biztonságos mozgást idős korban, segít a szellemi leépülés lassításában, fiataloknál pedig a tanulás, koncentrálás és kreativitás fejlesztésében.


7. Természetes környezetben végezhető

Az Nordic Walking nagy sikerének egyik kulcsa valószínűleg az, hogy szabadban végzendő. Napjaink egyre nagyobb hányadát töltjük falak között, sőt a legtöbbször mesterséges fényben, nyitható ablakok nélküli helyiségekben. Ez már önmagában is komoly stresszt okoz a szervezetnek, amit kizárólag szabad térben való mozgással lehet ellensúlyozni. A természetben végzett mozgás minden érzékszervünkre hat és kiegyensúlyozottá, boldoggá tesz. Nem csoda, hogy egyre többen keresnek természetben végezhető

2022. szept. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
62%
#3. Egy okostojás lehet... 😂 aki azt hiszi h amiről ő nem tud, az nincs is. 😎
2022. szept. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%
Csak egy, a rengeteg "jótékony hatású" nyugati sport közül... Gondolom valaki felismerte, hogy az egyszerű séta ingyen van, és betömte a piaci rést többtízezer forint értékű sétapálcákkal, meg egy jó sztorival a sífutókról. Olyan ez, mint a kék sportital :D
2022. szept. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%

Lehet, hogy meg leszek kövezve, de azért beírom: szerintem egy egészséges ember sokkal többre megy sima futással, úszással, vagy biciklizéssel, mint ezzel. Akik pl. az ismeretségi körömben ezt csinálják, egy kilométert nem bírnának lefutni, és nem elhízott vagy nyugdíjas emberekről van szó.

Ez egy újabb (valószínűleg múló) hóbort, ami persze nem baj, hogy terjed, mert megvannak a pozitív élettani hatásai, de nem kellene úgy beállítani, mintha a "klasszikus" mozgásformáknál hatékonyabb lenne.

2022. szept. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
64%
20 eve hóbort??
2022. szept. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem tud futni...? Akár a sulya, akár izületi problemák miatt, azoknak igenis hasznos.
2022. szept. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%

#8


20 év az túró (bár persze minden viszonyítás kérdése, de azért a futás/úszás egyidős az emberiséggel).


#9


Pont ezért írtam, hogy van haszna, és kiemeltem, hogy egészséges ember esetén ez szerintem nem optimális.

2022. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!