Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért jó ez mikor ilyen...

Miért jó ez mikor ilyen sétabotokkal bohóckodnak az emberek?

Figyelt kérdés

Én magam focizok amatőr szinten, mikor nincsen edzésünk akkor szoktam futni itt a környéken, nem sokat csak átmozgatásképpen. Felfigyeltem valamire ami kicsit idegesített: Olyan középkorú nő, normális súlyban, nem is tűnt rehabosnak sétált és a kezében volt 2 ilyen kis pálca és ezt "edzette". Egyre több ilyet láttam mostanában. Én kifutottam az erdőig aztán megyek vissza és még mindig.

Lehet, hogy kicsit arrogánsnak tűnik a kérdésem, de akinek olyan gyengék a lábai, hogy mellé még egy eszköz kell amit a kezével fog és arra támaszkodik, hogy haladjon akkor ott nem sportolni kell, hanem orvosi segítség és gyógytornász.

Lehet, hogy paraszt vagyok meg maradi, de nekem ugyanez mint, hogy sokan bicikli helyett rollert használnak. Ha azt nem bírja tekerni valaki ott is komoly egészségügyi problémák állnak fennt...

30 F



2022. szept. 5. 21:38
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
70%
20: ráadásul a derekad is "forog" a karhasználat miatt, tehát az ottani izmokat is mozgatja...
2022. szept. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
30%

18:

Nem csak időseknek,sérülteknek, betegeknek. Teljesen egészséges embereknél is van pozitív hozadéka a kis intenzitású mozgásformáknak, illetve van nagyobb intenzitású változata is, vannak a gyors gyaloglást támogató botok is, és vannak olyanok, akik ezekkel a botokkal valószínűleg gyorsabban gyalogolnak le 10 km-t, mint a kérdező.


Sokak szemében alul vannak értékelve a kis intenzitású mozgásformák, pedig ezeknek elég sok pozitív hozadéka van. A legviccesebb, mikor sokan PB közeli iramban futnak hosszabb edzéstávokon is, és csodálkoznak, hogy nem fejlődnek. Az olyan kezdők, akik ilyen 2:10-2:30 körüli félmaratont futnak, simán többet érne, hogy ha az edzéstervbe gyaloglást vagy nordic walkingot tennének, amíg elég jó erőnlétük nem lesz ahhoz, hogy kocogva kényelmes pulzustartományban maradjanak.

2022. szept. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
82%

Én erdei kiránduláshoz használok botokat, és megszerettem. Ha a talaj olyan, jól jön, amikor meg simán lehet menni, valahova tenni kell a botot, kényelmesebb akkor is használni, mint húzni magad után vagy ilyesmi. Futni meg utálok.


Ízlés kérdése, arról meg nem érdemes vitatkozni.

2022. szept. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!